bi water - bakterie do oczka wodnego
  • -15%
  • bi water - bakterie do oczka wodnego

bi water - bakterie do oczka wodnego

50,64 zł
43,04 zł - 15%
Opakowanie
  • 100G
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
bi water to preparat mikrobiologiczny oparty na specjalnie dobranych, niepatogennych szczepach bakterii z rodzaju Bacillus sp. Produkt służy do biologicznego oczyszczania zbiorników wodnych (oczek wodnych, stawów, akwariów i basenów).

Forma sucha produktu przyczynia się do długoterminowego zachowania żywotności mikroorganizmów.
W środowisku wodnym bakterie spożywają intensywnie rozpuszczone produkty rozkładu organicznego tj.: amoniak, azotyny, azotany, fosforany, mocznik itp., redukując w ten sposób ich koncentrację w zbiorniku wodnym.

W akwariach, stawach i basenach wystarczająco napowietrzonych następuje ich samooczyszczenie ze względu na szybkie spożywanie przez bakterie zawarte w bi water rozpuszczalnych form azotu, fosforu, substancji mineralnych. Dzięki samooczyszczaniu się wody zmniejsza się również akumulacja formacji dennych i ryzyko rozmnażania się patogennych mikroorganizmów.

Regularne stosowanie bi water zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin i glonów, a także tworzeniu się obcych i nieprzyjemnych zapachów. Podczas hodowli ryb w sztucznych zbiornikach preparat bi water pozwala zachować zdrową i czystą wodę.

Preparat można stosować w obecności ryb.

16 innych produktów w tej samej kategorii: