Oferta jesień

Oferta jesień

Szereg gatunków i odmian (roślin) ozimych

Nasza oferta obejmuje szereg gatunków i odmian (roślin) ozimych. Tego typu plony stanowią istotną część struktury upraw w naszym kraju. Do tej kategorii zaliczają się specjalne odmiany zbóż — między innymi pszenica i jęczmień — a także rośliny oleiste, jak dostępny w naszej ofercie rzepak

Czym są rośliny ozime?

Główną cechą, która wyróżnia uprawy określane tym mianem jest fakt, że do poprawnego przejścia całego okresu wegetacji potrzebują one niskich temperatur. Są to głównie rośliny jednoroczne, choć zdarzają się także odmiany dwuletnie. Przystosowane są także do zimowania pod pokrywą śnieżną, a nierzadko jest ona wręcz wymagana do optymalnego rozwoju, gdyż jej brak może prowadzić do uszkodzenia siewek lub przedwczesnego wzrostu.

Rośliny te wysiewane są zazwyczaj jesienią, a proces wernalizacji — czyli wystąpienia szeregu przemian biochemicznych pod wpływem okresowego oddziaływania niskich temperatur, które prowadzą do zakwitania — ma miejsce w okresie zimowym. Dokładny termin wysiewu różni się w zależności od konkretnego gatunku oraz klimatu panującego w danej lokalizacji. Sam region również nie jest bez znaczenia — niektóre odmiany nasion roślin ozimych radzą sobie doskonale w całym kraju, podczas gdy inne tylko w wybranych jego stronach.

Wysokiej klasy nasiona roślin ozimych

W naszej ofercie znajdą Państwo gatunki takie jak pszenica, jęczmień oraz rzepak w wielu odmianach o różnej specyfikacji i właściwościach. Do zalet proponowanych przez nas upraw należy wzmożona odporność na szkodniki oraz wirusy, a także niesprzyjające warunki atmosferyczne (na przykład susze). Rośliny wykazują także zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, w tym wyleganie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszych nasion. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź