Bacara Trio 516 SC
  • Bacara Trio 516 SC

Bacara Trio 516 SC

1 210,31 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 176,00 zł
Jednostka
  • 5L
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
Bacara Trio 516 SC Herbicyd Bacara Trio 516 SC to selektywny środek chwastobójczy o działaniu układowym, stosowany doglebowo lub nalistnie, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC).

Herbicyd Bacara Trio SC zawiera trzy uzupełniające się substancje czynne o różnym mechanizmie działania.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Bacara Trio 516 SCChwasty wrażliwe:
bodziszek porozcinany, chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, mak polny, miotła zbożowa, przytulia czepna, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

Substancje czynne środka pozostają biologicznie aktywne w glebie przez wiele tygodni po zabiegu co powoduje utrzymanie wysokiej skuteczności chwastobójczej również w późniejszym okresie. Wysokiej skuteczności środka sprzyja optymalna wilgotność gleby. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, to jest w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach, w fazie siewek. Środek stosować na dobrze uprawioną (bez grud) glebę. Łagodna zima wpływa na przyspieszenie rozkładu substancji czynnych, co skraca okres działania środka wiosną.

Flufenacet jest herbicydem o działaniu układowym, zaliczanym do inhibitorów syntezy kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach.
Pobierany jest głównie przez korzenie i hypokotyl kiełkujących chwastów. Metrybuzyna jest herbicydem o działaniu układowym zaliczanym do inhibitorów fotosyntezy.
Pobierany głównie poprzez system korzeniowy w mniejszym stopniu poprzez liście chwastów.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy, żyto ozime

Termin stosowania środka: Środek stosować po wschodach zbóż - od fazy trzech liści (BBCH 10-13).
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 l/ha
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

Po zbiorze zbóż potraktowanych środkiem można uprawiać wszystkie rośliny. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji w wyniku uszkodzenia roślin przez mróz, szkodniki lub choroby na polu tym można uprawiać:
- wkrótce po zastosowaniu środka - pszenicę ozimą
- po upływie co najmniej 5 miesięcy od zabiegu - peluszkę, pszenicę jarą, jęczmień jary
- po upływie co najmniej 6 miesięcy od zabiegu - bób, bobik, kukurydzę, słonecznik.
Burak cukrowy i rzepak jary można uprawiać dopiero po terminie zbioru rośliny uprawnej, w której został zastosowany środek.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

16 innych produktów w tej samej kategorii: