Komplet 560 SC
  • Komplet 560 SC
  • Komplet 560 SC
  • Komplet 560 SC

Komplet 560 SC

337,55 zł
Jednostka
  • 5L
  • 1L
  • 15L
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
Komplet 560 SC to chwastobójczy koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcięczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie przeznaczonym do jesiennego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Komplet 560 SC


Zawartość substancji czynnych:


diflufenikan - 280 g/l,
flufenacet - 280 g/l

Opis działania:


Środek zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje aktywne o różnym sposobie działania. Diflufenikan pobierany jest przez korzenie kiełkujących chwastów, a zastosowany po wschodach chwastów wchłaniany jest także przez ich liście, natomiast flufenacet pobierany jest głównie przez korzenie i hypokotyl kiełkujących chwastów. Diflufenikan i flufenacet pozostają aktywne w glebie przez wiele tygodni po zabiegu co powoduje utrzymanie wysokiej skuteczności chwastobójczej również w późniejszym okresie. Wysokiej skuteczności środka sprzyja optymalna wilgotność gleby. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, to jest w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach, w fazie siewek.

Działanie na chwasty:


Chwasty wrażliwe np.: dymnica pospolita, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, miotła zbożowa, niezapominajka polna, przetaczniki, przytulia czepna, rdest powojowy, rumianowate (do fazy pierwszych liści właściwych), rzodkiew świrzepa, samosiewy rzepaku (jesienne wschody), tasznik pospolity, tobołki polne.
Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, chaber bławatek.
Chwasty odporne np.: owies głuchy, perz właściwy, skrzyp polny, chwasty głęboko korzeniące się (ostrożeń polny, itd.).

Zakres stosowania:


PSZENICA OZIMA, PSZENŻYTO OZIME, JĘCZMIEŃ OZIMY, ŻYTO.
Środek stosować jesienią, jednorazowo w okresie wegetacji roślin, po wschodach zbóż - od fazy szpilkowania do końca wegetacji jesiennej. Zabieg wykonać na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w okresie kiełkowania lub krótko po ich wschodach (w fazie siewek), na dobrze uprawioną (bez grud) glebę.
Zalecana dawka: 0,4-0,5 l/ha
Wyższą z zalecanych dawkę środka stosować na glebach torfowych, czarnoziemach i glebach ciężkich oraz na stanowiskach silnie zachwaszczonych. Łagodna zima wpływa na przyspieszenie rozkładu substancji aktywnych, co skraca okres działania środka wiosną.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecany opryskiwanie: średniokropliste

UWAGI:
Zboża wysiewać na jednakową głębokość (3-4 cm) przykrywając ziarno dokładnie ziemią. Na glebach próchniczych i czarnoziemach środek może wykazywać obniżoną skuteczność chwastobójczą.

Przeciwskazania:


Środka nie stosować na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki, przymrozki lub suszę oraz w zbożach z wsiewką roślin motylkowych. Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje roślin uprawnych nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

Następstwo roślin:


Środek rozkłada się w ciągu okresu wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin następczych. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji w wyniku uszkodzenia roślin przez mrozy, szkodniki lub choroby na polu tym, po upływie minimum 3 miesięcy, wiosną po wykonaniu zabiegów uprawowych można uprawiać pszenicę jarą, jęczmień jary, ziemniaki, kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak jary.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

16 innych produktów w tej samej kategorii: