Select Super 120 EC
  • Niedostępny
  • Select Super 120 EC
  • Select Super 120 EC
  • Select Super 120 EC
  • Select Super 120 EC

Select Super 120 EC

KAZGOD
90,91 zł brutto
(84,18 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Select Super 120 EC jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach).

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Select Super 120 EC

Select Super 120 EC jest herbicydem stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż, chwastnicy jednostronnej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po wschodach). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna kletodym została zaklasyfikowana do grupy A. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych oraz opryskiwaczy ręcznych. Select Super 120 EC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, pobieranym bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczanym do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie ich wzrostu i rozwoju. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści. Pierwsze objawy widoczne są po upływie około 7 dni od opryskiwania. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Roczne chwasty jednoliścienne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia, a chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści. Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, owies głuchy, perz właściwy, samosiewy zbóż Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.

8 innych produktów w tej samej kategorii: