Sultan Top 500 SC
  • -10%
  • Obecnie brak na stanie
  • Sultan Top 500 SC

Sultan Top 500 SC

122,41 zł
110,17 zł - 10%
Ilość
Obecnie brak na stanie
Herbicyd Sultan Top 500 SC stosowany zgodnie z zaleceniami nie powoduje żadnych uszkodzeń roślin rzepaku, nie ma też negatywnego wpływu na jego wzrost.

Sultan Top 500 SC to idealne połączenie najlepszych substancji czynnych w jednym produkcie metazachlor oraz chinomerak. HerbicydSultan Top 500 SC w swoim składzie zawiera dwie niezwykle skuteczne substancje, które dobrane są w doskonałych proporcjach. Herbicyd SULTAN TOP 500 SC jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w postaci stężonejzawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym.

Metazachlor należy do herbicydów hamujących wzrost siewek chwastów. Na rośliny działa w czasie kiełkowania nasion oraz krótko po ich wschodach. Metazachlor jest pobierany głównie przez kiełki i liścienie chwastów oraz przez korzenie.

Chinomerak to herbicyd z grupy regulatorów wzrostu. Pobierany jest przez korzenie oraz liście chwastów, kumulowany jest w stożkach wzrostu pędów i korzeni. Objawy działania chinomeraku najszybciej widać na najmłodszych częściach chwastów.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.
Herbicyd Sultan Top 500 SC zwalcza chwasty już od momentu kiełkowania, do fazy dwóch liści właściwych. W związku z tym niszczy chwasty niezależnie od tego, czy jest zastosowany po siewie, czy po wschodach rzepaku ozimego.

16 innych produktów w tej samej kategorii: