Mocznik Pulrea 46 +INu
  • Obecnie brak na stanie
  • Mocznik Pulrea 46 +INu

Mocznik Pulrea 46 +INu

138,58 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Nawóz Mocznik Pulrea 46 to nawóz azotowy występujący w postaci białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo zwapnowanych, pod wszystkie rośliny uprawy polowej użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki.
Pulrea +INu to mocznik z dodatkiem inhibitora ureazy (NBPT/NPPT), zwiększającego wykorzystanie azotu z nawozu. Nawóz stanowi stabilne źródło azotu dla roślin. Pulrea +INu nie wymaga mieszania z glebą.

Obecny w nawozie inhibitor przejściowo blokuje ureazę, czyli naturalnie występujący w środowisku enzym rozkładający mocznik. Dzięki temu nawóz działa dłużej, a straty azotu związane z ulatnianiem się amoniaku są znacznie mniejsze. Deszcz umożliwia wniknięcie mocznika do gleby, gdzie następuje jego rozkład do kationów amonowych pobieranych przez rośliny.

Korzyści ze stosowania mocznika z inhibitorem ureazy:
- zwiększenie efektywności wykorzystania azotu z nawozu
- silne ograniczenie ulatniania się amoniaku z mocznika w efekcie nawóz ma wysoką skuteczność w stosowaniu pogłównym
- zmniejszenie liczby dawek azotu i lepsze dostosowanie terminu nawożenia do terminów innych zabiegów agrotechnicznych (poprawa organizacji pracy w gospodarstwie) oraz warunków pogodowych
- możliwość stosowania mocznika na wszystkich glebach, poza skrajnie kwaśnymi.

1 inny produkt w tej samej kategorii: