Dekamix
  • Niedostępny
  • Dekamix

Dekamix

Duka
47,76 zł brutto
(44,22 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Dekamix dla bydła, trzody chlewnej i drobiu to bardzo skuteczny preparat do suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt. Jest mieszanką różnych naturalnych składników magnezu i wapnia oraz innych składników mineralnych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.

Dekamix dla bydła, trzody chlewnej i drobiu do suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt

Nadaje się do zrobienia klasycznego materaca słomiano-wapiennego jako ściółki w boksach głębokich, jako warstwy higienicznej do boksów podłogowych czy mat legowiskowych. Nie kurzy się i nie podrażnia skóry. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby jest to potwierdzone badaniami laboratoryjnymi w teście DLG. Stosowanie Dekamix powoduje długotrwałe podwyższenie wartości pH do ok. 11.

Dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzęta, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, utrzymując prawidłowy klimat w budynkach inwentarskich. Jednocześnie zwiększa wartość nawozu (obornika). Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Podnosi efektywność wykorzystania ściółki (polepszenie właściwości fizycznych ściółki - sucha o małej lepkości).

Preparat należy nanieść lub rozpylić na ściółkę wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek. Zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie (biegunka piskląt, choroby mokrej ściółki, choroby dróg oddechowych i infekcje wirusowe). W znacznym stopniu niszczą larwy much i jaja pasożytów.

Zalety stosowania Dekamix:

  • skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby - mniej chorób i infekcji, mniejsze straty,
  • zmniejsza stężenie amoniaku - poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich,
  • utrzymuje wysokie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów,
  • osusza powierzchnie dezynfekowane,
  • nietoksyczny dla ludzi i zwierząt,
  • może być stosowany w obecności zwierząt,
  • zmniejszone nakłady na pielęgnację.