Strobe 250 SC - Azoksystrobina
<h1 style="text-align:center;">Strobe 250 SC - <span class="StrongEmphasis"><span>Azoksystrobina</span></span></h1>
<p class="MsoBodyText" style="text-align:justify;"><span class="StrongEmphasis">Azoksystrobina</span> jest stabilną podstawą ochrony fungicydowej o wysokiej skuteczności. W programach ochrony roślin uznawana jest jako element wnoszący głównie działanie zapobiegawcze i w...
Czytaj więcej
Jesienne zabiegi na plantacji rzepaku ozimego - czyli po co "skracamy" rzepak?
Rzepak buduje swój plon już jesienią, dlatego tak ważne są odpowiednie zabiegi przygotowujące do prawidłowego przezimowania plantacji. Co na celu ma zabieg regulująco-fungicydowy rzepaku jesienią?
Czytaj więcej
Jesienne zabiegi herbicydowe
Przystępując do jesiennego zwalczania chwastów, trzeba przeanalizować kilka ważnych aspektów...
Czytaj więcej
Jak przyśpieszyć rozkład słomy i resztek pożniwnych?
Po zbiorze pszenicy mamy do zagospodarowania około 8 ton słomy, rzepak pozostawia na polu resztki dochodzące do 10 ton. Dodatkowo potężną masę ścierni oraz systemu korzeniowego pozostającego w glebie.
Czytaj więcej
Nawożenie dolistne zbóż ozimych
Nawożenie dolistne to ważny element w technologii prowadzenia plantacji zbóż ozimych. Pomaga w utrzymaniu wysokiego potencjału plonowania zbóż w każdych warunkach oraz wspiera rośliny w procesie zawiązywania i wypełniania ziaren w kłosie.
Czytaj więcej
Zabieg T3 w pszenicy ozimej
Zabieg T3 w pszenicy ozimej jest kontynuacją zabiegu ochrony liścia i wykonywany w celu ochrony kłosa przed fuzariozą kłosa i septoriozą plewu.
Czytaj więcej
Zabieg "na kłos" - walka o dobrą jakość ziarna
Zabieg T3 w pszenicy ozimej - czyli ostatnia prosta w ochronie fungicydowej. Jest on kluczowy dla wysokości i jakości plonu ziarna zbóż. Prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawińska podkreśla jego zasadność i dobór odpowiednich substancji aktywnych.
Czytaj więcej
Uprawa pszenicy ozimej i rzepaku ozimego
Przedstawiamy sezon wegetacyjny pszenicy ozimej i rzepaku ozimego na polach doświadczalnych w Wądrożu Wielkim, na terenie gospodarstwa rolnego Wojciecha Kraseckiego.
Czytaj więcej
Nasiona dla rolnictwa
Sprzedaż nasion dla rolnictwa jest obecnie regulowane przez krajowe i unijne dokumenty z klasyfikacją i charakterystyką różnych odmian.
Czytaj więcej
Środki Ochrony Roślin - co proponujemy?
Oferujemy rolnikom pełen asortyment wszelkich środków ochrony roślin. Wśród dostępnych preparatów znajdą się opryski rolnicze na chwasty, szkodniki oraz choroby grzybowe, do użytku w zabiegach doglebowych bądź nalistnych.
Czytaj więcej
Nawozy dolistne - makro i mikroelementy dla roślin
Jednym z kluczowych elementów wpływających pozytywnie na kondycję roślin jest ich właściwe odżywianie. Prawidłowo odżywione rośliny wykazują większe możliwości regeneracji oraz magazynowania zapasów a tym samym wyższy plon.
Czytaj więcej
Oferta jesień
W naszej ofercie znajdą Państwo gatunki takie jak pszenica, jęczmień oraz rzepak.
Czytaj więcej
Dlaczego wapnujemy? Jak dzielimy nawozy wapniowe?
Na dwa rodzaje – nawozy wapniowe tlenkowe i wapniowe węglanowe.
Czytaj więcej
Dlaczego wapnujemy? Skąd 40% zakwaszenie gleb w Polsce?
Głównym czynnikiem ograniczającym produkcję roślinną jest zakwaszenie gleb. Skąd zatem 40% zakwaszenie gleb w Polsce?
Czytaj więcej
Dlaczego wapnujemy?
Tzw. schodki Grzebisza pokazują to bardzo dosadnie… Odczyn gleby znajduje się na 2 miejscu (zaraz po wodzie) wśród głównych składowych budujących plon…, to podstawa do dalszej agrotechniki / i wysokich plonów – bez tego ani rusz…
Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę przy doborze kukurydzy?
Wybór odmiany to bardzo istotna decyzja przy wyborze kukurydzy. Warto zwrócić uwagę na dobór optymalnej odmiany dostosowanej do rejonu Polski i stanowiska na jakim ma być uprawiana.
Czytaj więcej
Nawożenie dolistne kukurydzy warunkuje wysokie plony
Kukurydza bardzo dobrze reaguje na mikroelementy dostarczane dolistnie. Do uzyskania najwyższego plonu bardzo ważne jest zbilansowanie nawożenia składnikami makro i mikroelementami.
Czytaj więcej
Wyjaśniamy po co uprawiać soję
Wielu rolników zastanawia się po co uprawiać soję – wyjaśniamy czemu ta uprawa jest opłacalna
Czytaj więcej
Azot za grosze. Czy to możliwe?
W ostatnim czasie bardzo ważnym aspektem we wszystkich uprawach stały się nawozy azotowe, a właściwie ich wysokie ceny. Biorąc pod uwagę opłacalność upraw i zmianę podejścia do nawożenia wymaganą przez zbliżający się Zielony Ład warto już dziś pomyśleć o alternatywnym sposobie zapewnienia roślinom dostępu do taniego i łatwo przyswajalnego azotu.
Czytaj więcej