Legato 500 SC
  • Niedostępny
  • Legato 500 SC
  • Legato 500 SC

Legato 500 SC

Adama
77,25 zł brutto
(71,53 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Legato 500 SC jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do jesiennego zwalczania chwastów dwuliściennych (głównie fiołka polnego) i miotły zbożowej w pszenicy ozimej lub wiosennego zwalczania chwastów w mieszaninie ze środkiem Aminopielik Super 464 SL.

Substancja czynna: diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 500 g/l (42,02%).

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Jak działa oprysk Legato 500 SC?

Herbicyd Legato 500 SC to skuteczny herbicyd selektywny, przeznaczony do nalistnego stosowania. Zwalcza chwasty dwuliścienne i miotłę zbożową w uprawach pszenicy ozimej. Środek ten jest absorbowany głównie przez liście chwastów, a jego efektywność zwiększa optymalna wilgotność gleby.

Herbicyd Legato 500 SC – substancje czynne

Substancją czynną w preparacie Legato 500 SC jest diflufenikan, należący do grupy fenoksynikotynoanilidów, w stężeniu 500 g/l. To dzięki niemu produkt ten jest tak skuteczny w walce z chwastami.

Zalety środka chwastobójczego Legato 500 SC

Oprysk Legato 500 SC wyróżnia się wysoką efektywnością, bezpieczeństwem dla uprawianej pszenicy ozimej oraz łatwością stosowania. Dodatkowo ma szeroki zakres działania na chwasty.

W jakich uprawach można stosować środek Legato 500 SC?

Herbicyd Legato 500 SC jest przeznaczony do stosowania w pszenicy ozimej. To idealne rozwiązanie dla rolników szukających skutecznego sposobu na zwalczanie chwastów dwuliściennych oraz miotły zbożowej.

Jakie chwasty zwalcza herbicyd Legato 500 SC?

Środek na chwasty Legato 500 SC oprysk na chwasty dwuliścienne takie jak:

  • fiołek polny,
  • gwiazdnica pospolita,
  • przetacznik bluszczykowy,
  • tasznik pospolity,

a także na jednoliścienną miotłę zbożową.

Kiedy stosować herbicyd Legato 500 SC?

Najlepsze rezultaty uzyskujemy, stosując oprysk Legato 500 SC jesienią, we wczesnych fazach rozwojowych chwastów. Pszenica ozima powinna być w fazie 2–3 liści właściwych (BBCH 12–13).

W jakich warunkach stosować środek chwastobójczy Legato 500 SC?

Środek na chwasty Legato 500 SC najlepiej aplikować przy optymalnej wilgotności gleby, co zwiększa jego skuteczność.

Jak stosować środek na chwasty Legato 500 SC?

Herbicyd Legato 500 SC należy stosować przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. Zalecane jest opryskiwanie średniokropliste.

Oprysk Legato 500 SC – dawkowanie

Zalecana dawka herbicydu Legato 500 SC wynosi 0,2–0,3 l/ha. Dawkę 0,3 l/ha stosuje się w późniejszych fazach rozwoju chwastów oraz do zwalczania miotły zbożowej.

Bezpieczne stosowanie herbicydu Legato 500 SC

Stosowanie środka chwastobójczego Legato 500 SC zgodnie z zaleceniami producenta jest w pełni bezpieczne. Należy unikać znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne oraz stosować odpowiednie środki ochrony indywidualnej.

Ile kosztuje środek na chwasty Legato 500 SC?

Cena herbicydu Legato 500 SC może się różnić w zależności od dostawcy i ilości zakupionego produktu. Szczegółowe informacje na temat cen dostępne są na stronie sklepu HotFarm.pl.

Gdzie kupić oprysk Legato 500 SC?

Herbicyd Legato 500 SC można zakupić online w sklepie internetowym HotFarm.pl. Zapraszamy do zakupu, aby zadbać o skuteczną ochronę pszenicy ozimej przed chwastami.

Dostępne opakowania herbicydu Legato 500 SC

Środek chwastobójczy Legato 500 SC dostępny jest w pojemności 0,5 l.

8 innych produktów w tej samej kategorii: