Adengo 315 SC
  • Adengo 315 SC
  • Adengo 315 SC
  • Adengo 315 SC

  Adengo 315 SC

  3 275,15 zł brutto
  (3 032,55 zł netto)
  Jednostka
  • 5L
  Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie
  Adengo 315 SC zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje czynne z różnych grup chemicznych. Tienkarbazon metylu jest inhibitorem syntazy acetylomleczanowej (ALS) blokującej aktywność określonego enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek.

  W efekcie następuje zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Izoksaflutol jest inhibitorem syntezy barwników fotoaktywnych, która powoduje zamieranie chloroplastów w komórkach roślin.

  Substancja aktywna: tienkarbazon metylu - 90 g/l, izoksaflutol - 225 g/l.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Adengo 315 SC

  Adengo 315 SC to zaawansowany herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów rocznych jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Zawierający dwie substancje czynne: tienkarbazon metylu (90 g/l) i izoksaflutol (225 g/l), Adengo oferuje kompleksowe i układowe działanie przeciwko szerokiemu spektrum chwastów. Tienkarbazon metylu, inhibitor syntazy acetylomleczanowej (ALS), zakłóca biosyntezę aminokwasów, hamując wzrost i rozwój roślin chwastowych. Izoksaflutol, inhibitor biosyntezy barwników fotoaktywnych, prowadzi do zamierania chloroplastów i śmierci chwastów.

  Adengo jest herbicydem selektywnym, efektywnie pobieranym przez korzenie, łodygi i liście chwastów, co sprawia, że chwasty te nie wschodzą lub zamierają krótko po wschodzeniu. Skuteczność środka jest zależna od odpowiedniego uwilgotnienia gleby, które zapewnia wysoką aktywność i długotrwałe działanie w glebie. W warunkach suszy, skuteczność Adengo może być ograniczona.

  Sporządzanie cieczy użytkowej:

  Przed użyciem zawartość opakowania należy wielokrotnie wstrząsnąć, aby uzyskać jednorodną zawiesinę. Należy dokładnie ustalić potrzebną ilość cieczy użytkowej, a odmierzoną ilość środka wlać do częściowo napełnionego wodą zbiornika opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Opakowania po środku należy przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny dodać do zbiornika. Po dodaniu środka do zbiornika opryskiwacza bez mieszadła hydraulicznego, ciecz należy wymieszać mechanicznie. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy należy dokładnie wymieszać ciecz w zbiorniku.

  Adengo 315 SC jest rekomendowany do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych, zapewniając efektywne i długotrwałe działanie przeciwko chwastom w uprawie kukurydzy.

  Stososany do zwalczania chwastów jednorocznych jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Dobrze uprawiona i wilgotna ziemia sprzyja wysokiej aktywności środka w glebie i wydłuża jego działanie. Stosowany jest gł. doglebowo lub krótko po wschodach kukurydzy. Środek działa systemicznie, pobierany jest zarówno poprzez korzenie, a w stosowaniu powschodowym również przez łodygi i liście kiełkujących chwastów. Preparat jest szybko transportowany w całej rośliny.

  Po zastosowaniu środka chwasty nie wschodzą lub krótko po wschodach bieleją, przestają rosnąć i zamierają. Dobre uwilgotnienie gleby sprzyja wysokiej aktywności środka w glebie oraz pozwala na utrzymanie jego aktywności w możliwie długim okresie czasu. W warunkach suszy skuteczność środka może być znacznie ograniczona w wyniku braku możliwości przedostania się substancji aktywnej do systemu korzeniowego chwastów.

  Chwasty wrażliwe na herbicyd Adengo 315 SC:

  • chwastnica jednostronna,
  • fiołek polny,
  • gwiazdnica pospolita,
  • jasnota purpurowa,
  • komosa biała,
  • przytulia czepna,
  • rdest powojowaty,
  • rdest ptasi,
  • rumian pospolity,
  • samosiewy rzepaku (kiełkujące z nasion),
  • szarłat szorstki,
  • tasznik pospolity,
  • włośnice.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: