Wapnovit Turbo
  • Niedostępny
  • Wapnovit Turbo
  • Wapnovit Turbo
  • Wapnovit Turbo
  • Wapnovit Turbo

Wapnovit Turbo

Intermag
63,37 zł brutto
(58,68 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Wapnovit Turbo to nowoczesny nawóz wapniowy (260 g CaO w 1 litrze) wzbogacony w magnez i mikroelementy. W nawozie Wapnovit Turbo zastosowano technologię INT, która sprawia, że preparat jest wyjątkowo skuteczny - wapń jest bardzo szybko pobierany przez roślinę i przemieszczany do wszystkich organów, zapewniając im prawidłowy wzrost i rozwój.

Wapnovit Turbo

Wyjątkowo skuteczny - wapń jest bardzo szybko pobierany przez roślinę i przemieszczany do wszystkich organów, zapewniając im prawidłowy wzrost i rozwój.

Wzbogacające nawóz składniki: magnez (Mg), bor (B), miedź (Cu), molibden (Mo) i cynk (Zn) - dodatkowo korzystnie wpływają na ilość i jakość plonu.

Wapnovit Turbo polecany jest do dokarmiania dolistnego, a także do stosowania wraz z nawadnianiem (fertygacja) upraw o podwyższonym zapotrzebowaniu na wapń. Dokarmianie dolistne wapniem jest konieczne, szczególnie w uprawach ogrodniczych, z powodu ograniczonego przemieszczania i transportowania jonów Ca2+ w roślinach.

Ten sposób dostarczania wapnia roślinom zapobiega występowaniu chorób fizjologicznych takich jak np. sucha zgnilizna wierzchołkowa na pomidorach, gorzka plamistość podskórna na jabłkach, „tipburn” w warzywach kapustnych.

Jest niezbędnym elementem technologii uprawy roślin ogrodniczych na rynek świeży i do przetwórstwa. Stosowany w uprawach rolniczych, zwłaszcza okopowych, wpływa na podwyższenie zawartości substancji zapasowych, np. cukru w buraku cukrowym.

8 innych produktów w tej samej kategorii: