Dekamix
  • Dekamix

  Dekamix

  DUKA
  48,00 zł
  Jednostka
  • 25KG
  Ilość
  Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
  Dekamix dla bydła, trzody chlewnej i drobiu to bardzo skuteczny preparat do suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt.

  To nowy bardzo skuteczny preparat do suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt. Jest mieszanką różnych naturalnych składników magnezu i wapnia oraz innych składników mineralnych. Służy do dezynfekcji i sanityzacji budynków inwentarskich w obecności zwierząt hodowlanych.

  Nadaje się do zrobienia klasycznego materaca słomiano-wapiennego jako ściółki w boksach głębokich, jako warstwy higienicznej do boksów podłogowych czy mat legowiskowych.

  Nie kurzy się i nie podrażnia skóry. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi. Skutecznie zwalcza chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby jest to potwierdzone badaniami laboratoryjnymi w teście DLG.

  Stosowanie Dekamix powoduje długotrwałe podwyższenie wartości pH do ok. 11.

  Zalety stosowania Dekamix:
  - skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby - mniej chorób i infekcji, mniejsze straty,
  - zmniejsza stężenie amoniaku - poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich,
  - utrzymuje wysokie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów,
  - osusza powierzchnie dezynfekowane,
  - nietoksyczny dla ludzi i zwierząt,
  - może być stosowany w obecności zwierząt,
  - zmniejszone nakłady na pielęgnację.

  Dekamix dla bydła, trzody chlewnej i drobiu do suchej dezynfekcji oraz ochrony zdrowia zwierząt.


  Dzięki zdolności absorbowania mocznika wydalanego przez zwierzęta, nie dopuszcza do jego przekształcenia się w amoniak, utrzymując prawidłowy klimat w budynkach inwentarskich. Jednocześnie zwiększa wartość nawozu (obornika).

  Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym osusza posadzki, ściółkę oraz powietrze w budynkach inwentarskich. Podnosi efektywność wykorzystania ściółki (polepszenie właściwości fizycznych ściółki sucha o małej lepkości). Preparat należy nanieść lub rozpylić na ściółkę wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek.

  Zapobiega występowaniu wielu chorób, wywoływanych przez bakterie, pasożyty, wirusy i grzyby, a w przypadku ich pojawienia się wspomaga leczenie (biegunka piskląt, choroby mokrej ściółki, choroby dróg oddechowych i infekcje wirusowe). W znacznym stopniu niszczą larwy much i jaja pasożytów.
  hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

  16 innych produktów w tej samej kategorii: