Pszenżyto ozime ROTONDO
  • Niedostępny
  • Pszenżyto ozime ROTONDO

Pszenżyto ozime ROTONDO

75,75 zł brutto
(75,75 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Nagrodzone Złotym Medalem MTP Polagra - Premiery 2016! Krótkosłoma odmiana pszenżyta o dobrej sztywności. Jedna z najchętniej uprawianych odmian w Polsce! Charakteryzuje się rekordowym i stabilnym poziomem plonowania na terenie całej Polski. Bardzo dobra mrozoodporność pozwala na uprawę na terenie całego kraju. Posiada piękne, grube ziarno w typie pszennym o wysokiej zawartości białka. Rotondo jest odmianą średnio wczesną.

Posiada dobrą zdrowotność. Jednak w przypadku intensywnej technologii uprawy, zaleca się zastosowanie dwóch zabiegów ochrony fungicydowej. Charakterystyczną cechą jest nadzwyczajna krzewistość, co sprawia, że zalecane jest stosowanie niskich norm wysiewu, co znacznie obniża koszty zakupu nasion kwalifikowanych. Zalecana norma wysiewu przy optymalnym terminie wysiewu wynosi 250-300 ziaren kiełkujących na 1 m2 (ca. 130-150 kg/ha). W przypadku wczesnych siewów i intensywnej technologii uprawy normę należy zmniejszyć o 10%. W przypadku opóźnionych siewów normę wysiewu należy zwiększyć o 10%.

Ze względu na ograniczoną ilość nasion do siewu, zachęcamy do wcześniejszego zakupu i rezerwacji towaru pod numerem telefonu +48 728 516 323. Informujemy również, że przesyłka nasion zostanie wysłana i doręczona przed planowanym terminem siewu.
Charakterystyczną cechą jest nadzwyczajna krzewistość, co sprawia, że zalecane jest stosowanie niskich norm wysiewu, co znacznie obniża koszty zakupu nasion kwalifikowanych.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

11 innych produktów w tej samej kategorii: