Stabilan 750 SL
  • Stabilan 750 SL
  • Stabilan 750 SL
  • Stabilan 750 SL

  Stabilan 750 SL

  NUFARM
  17,49 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 16,99 zł
  Jednostka
  • 5L
  • 1L
  • 20L
  Ilość
  Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
  Stabilan 750 SL stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, owsa oraz rzepaku ozimego.

  Stabilan 750 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło zbóż, w rezultacie zapobiegając ich wyleganiu. Pod wpływem środka rośliny wykształcają grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa i wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka ułatwia mechaniczny zbiór. Zapobiega powstawaniu strat wynikających ze słabego wykształcenia ziarna i jego porastania.

  Stabilan 750 SL zastosowany jesienią hamuje wzrost i ogranicza wyleganie rzepaku ozimego, zwiększa ilość rozgałęzień i łuszczyn na jednej roślinie, co wpływa korzystnie na plonowanie.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Stabilan 750 SL

  Sposób działania: Układowe

  Zawartość substancji czynnych:


  chlorek chloromekwatu (związek z grupy czwartorzędowych soli amoniowych) - 750 g/l (65,56%)

  Pszenica ozima
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania:
  odmiany skłonne do wylegania: 1,8-2,0 l/ha
  odmiany mniej podatne na wyleganie: 1,2-1,8 l/ha
  Termin stosowania: Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, do momentu kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od węzła krzewienia (BBCH 30 31). Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm.

  Pszenica jara
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha
  Termin stosowania: Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, do momentu kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od węzła krzewienia(BBCH 30 - 31). Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm.

  Pszenżyto ozime (odmiany o długiej słomie)
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 - 2,0 l/ha. Wyższą z zalecanych dawek stosować w warunkach sprzyjających wyleganiu pszenżyta.
  Termin stosowania: Opryskiwać na początku fazy strzelania w źdźbło, gdy pierwsze kolanko jest conajmniej 1 cm nad węzłem krzewienia do momentu, gdy 2 kolanko jest conajmniej 2 cm nad kolankiem 1 (BBCH 31-32).

  Żyto ozime
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 - 2,0 l/ha. Wyższą z zalecanych dawek stosować w późniejszych terminach.
  Termin stosowania: Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło, od fazy pierwszego kolanka do fazy widocznego liścia flagowego, gdy liść flagowy jeszcze nie jest rozwinięty, kłos zaczyna pęcznieć (BBCH 31 - 37).

  Owies
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha
  Termin stosowania: Opryskiwać w fazie strzelania w źdźbło od fazy pierwszego do fazy piątego kolanka (BBCH 31-35).

  Rzepak ozimy
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,5-0,75 l/ha
  Termin stosowania: Opryskiwać rośliny jesienią, w fazie 4-6 liści rzepaku (BBCH 14-16)
  hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

  11 innych produktów w tej samej kategorii: