bi clean
  • bi clean

  Bi Clean

  Agrarius
  211,45 zł brutto
  (171,91 zł netto)
  Jednostka
  • 100G
  Ilość
  bi clean jest preparatem mikrobiologicznym opartym na specjalnie dobranych mikroorganizmach niepatogennych dla zwierząt, odpornych na działanie kwasu moczowego i związków chemicznych powstających w odchodach.

  Stosowany jako dodatek do obornika zmniejsza mocny zapach odchodów, tworzenie się amoniaku i siarkowodoru w oborach, chlewniach, kurnikach i stajniach. Regularne stosowanie bi clean zmniejsza negatywny wpływ kompleksów hodowlanych na atmosferę co przyczynia się do zmniejszania skażenia środowiska.

  bi clean

  Zawarte w preparacie mikroorganizmy zastosowane na obornik powodują zmniejszenie nasycenia nieprzyjemnych zapachów wokół kompleksu hodowlanego, w tym podczas stosowania obornika na polach. Wpływają bezpośrednio na przemiany odchodów i ograniczenie tworzenia amoniaku i siarkowodoru w zakładach produkcji zwierzęcej. Preparat stosowany regularnie eliminuje ponadto lepki osad denny w obiektach z bezściółkową hodowlązwierząt. Poprzez zapobieganie osadom stosowanie bi clean wpływa korzystnie na wydłużenie żywotności urządzeń i zmniejszenie potrzeby konserwacji systemów kanalizacyjnych.

  Stosowanie preparatu zapobiega nadmiernemu rozcieńczeniu odpływów wodą (podczas zmywania obornika z wanien, kanałów), ponieważ odchody stają się mniej lepkie i łatwiej dają się usunąć, a to sprzyja zmniejszaniu wydajności ścieków zwierzęcych z kompleksu i poprawia ich parametry fizyko-chemiczne. Zastosowanie bi clean powoduje również skrócenie czasu dojrzewania obornika lub przygotowania gotowego kompostu dzięki intensywnemu działaniu specjalnie wyselekcjonowanych bakterii, które odpowiadają za przemiany azotu, fosforu i przyspieszają rozkład zawartej w oborniku masy organicznej, przekształcając ją w doskonałej jakości nawóz.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: