bi słoma
  • bi słoma
  • bi słoma

bi słoma

AGRARIUS
178,34 zł brutto
(165,13 zł netto)
Jednostka
  • 1KG
  • 5KG
Ilość
bi słoma - preparat bakteryjny to preparat mikrobiologiczny na bazie specjalnie wyselekcjonowanych, niepatogennych kultur bakterii i grzybów glebowych (naturalnie występujących w glebie), przeznaczony do stosowania w celu przyspieszania rozkładu resztek pożniwnych i słomy. Forma sypka preparatu zapewnia jego wysoką trwałość i skuteczność.

bi słoma - preparat bakteryjny

Działanie preparatu bi słoma polega na lepszym rozkładzie trudno rozkładalnych substancji roślinnych, na przykład celulozy i ligniny. Mikroorganizmy zawarte w preparacie biorą również udział w poprawie struktury gleby i stwarzają korzystne środowisko do rozwoju pożytecznej mikroflory, a także pomagają w prawidłowym odżywieniu roślin poprzez udostępnianie im składników pokarmowych, poprawie plonowania i jakości plonu.

Wyselekcjonowane bakterie glebowe i grzyby saprofityczne wspomagające proces rozkładu resztek pożniwnych. Regulują fitosanitarność gleby, ograniczając w naturalny sposób choroby grzybowe (konkurują o miejsce i pokarm z organizmami chorobotwórczymi). Ich wysoka aktywność w glebie zapewnia uprawom doskonałe odżywienie oraz stymuluje je do wzrostu poprzez produkcję naturalnych fitohormonów.

Skład bi słoma:

  • Mieszanka 3 szczepów grzybów saprofitycznych Trichoderma sp. w ilości 1х108 – 5x108 spor/g;
  • Mieszanka 2 szczepów: Bacillus spp. Bacillus subtilis, Bacillus licheniformis w ilości 5х108 – 1x109 jtk/g.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

16 innych produktów w tej samej kategorii: