Tezosar 500 SC
      Tezosar 500 SC

      Tezosar 500 SC

      80,05 zł
      Dostawa w ciągu 1-3 dni.
      Tezosar 500 SC - Herbicyd układowy z terbutyloazyną 500 g/l do kukurydzy przed- i powschodowo, dawka 1,0 l/ha, długie działanie doglebowe 68 tygodni.

      Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.
      Opakowania :
      Ilość :

      Tezosar 500 SC – selektywny herbicyd układowy w formulacji SC (stężona zawiesina), przeznaczony głównie do kukurydzy. Zawiera terbutyloazynę 500 g/l (44,88%). Pobierany przede wszystkim przez korzenie chwastów, działa doglebowo i wczesnopowschodowo, ograniczając wschody Chwastów przez 6–8 tygodni.

      Jak działa herbicyd Tezosar 500 SC – herbicyd (środek chwastobójczy)

      Terbutyloazyna zakłóca fotosyntezę (chlorozy międzynerwowe, brzegi i wierzchołki liści), co prowadzi do zamierania Chwastów od fazy kiełkowania do 4 liści. Najlepsze efekty uzyskuje się przy umiarkowanych opadach i ciepłej, stabilnej pogodzie.

      Środek na chwasty – substancja czynna Tezosar 500 SC (herbicyd)

      • Terbutyloazyna (terbutylazyna) – 500 g/l, związek z grupy triazyn.

      Zalety oprysku chwastobójczego Tezosar 500 SC – herbicyd

      • Szybkie i długie działanie doglebowe (6–8 tygodni)
      • Elastyczny termin – przedwschodowo i wczesnopowschodowo
      • Selektywność w Kukurydzy przy prawidłowej aplikacji
      • Możliwość programowego łączenia w technologii odchwaszczania (zgodnie z etykietą)

      Jakie chwasty zwalcza herbicyd Tezosar 500 SC – herbicyd

      W Kukurydzy: fiołek polny, komosa biała, maruna bezwonna, przetacznik polny, przytulia czepna, psianka czarna, rdestówka powojowata, szarłat szorstki, tasznik pospolity i inne Chwasty jedno- i dwuliścienne we wczesnych fazach.

      Kiedy stosować środek chwastobójczy Tezosar 500 SC – herbicyd

      • Przedwschodowo: po siewie, przed wschodami Kukurydzy (BBCH 00–05).
      • Wczesnopowschodowo: od 2 do 6 liści Kukurydzy (BBCH 12–16).

      W jakich warunkach stosować oprysk na chwasty Tezosar 500 SC – herbicyd

      • Gleba wilgotna, drobno–gruzełkowata, bez świeżych brył
      • Bez przymrozków i silnego wiatru; rośliny nie w stresie
      • Umiarkowane opady po zabiegu sprzyjają aktywacji w strefie kiełkowania

      W jakiej temperaturze można stosować herbicyd Tezosar 500 SC – herbicyd

      W umiarkowanych temperaturach typowych dla wiosny–lata; unikaj zabiegów przy przymrozkach oraz w upały.

      Jak stosować oprysk chwastobójczy Tezosar 500 SC – herbicyd

      • Sprzęt: opryskiwacze polowe (ciągnikowe/samobieżne), sprawne i skalibrowane
      • Ilość wody: według etykiety (zwykle 200–300 l/ha), równomierne pokrycie
      • Technika: oprysk średniokroplisty; unikaj nakładek przejazdów

      Środek na chwasty – dawkowanie Tezosar 500 SC (herbicyd)

      • Kukurydza: 1,0 l/ha (maks./zalecana dawka jednorazowa); BBCH 00–05 lub BBCH 12–16.

      Ile wynosi okres karencji po oprysku na chwasty Tezosar 500 SC – herbicyd

      Karencję i ewentualne ograniczenia zbioru pasz potwierdź w aktualnej etykiecie MRiRW dla danej technologii – w wielu zastosowaniach Herbicydów doglebowych w Kukurydzy często nie dotyczy.

      Bezpieczne stosowanie środka Tezosar 500 SC – herbicyd

      • Stosuj ŚOI (rękawice, okulary, odzież ochronna); zachowaj przeszkolenie zgodnie z ustawą z 8.03.2013 r.
      • Przestrzegaj stref buforowych i ograniczeń znoszenia cieczy
      • Nie przekraczaj dawek; zawsze kieruj się etykietą–instrukcją

      Ile kosztuje środek chwastobójczy Tezosar 500 SC – sklep rolniczy HotFarm.pl

      Aktualną cenę Tezosar 500 SC znajdziesz w specjalistycznym sklepie rolniczym HotFarm.pl – na karcie produktu publikujemy dostępność i promocje.

      Gdzie kupić herbicyd Tezosar 500 SC – w specjalistycznym sklepie internetowym HotFarm.pl

      Tezosar 500 SC kupisz wygodnie online w HotFarm.pl – szybka dostawa, faktura VAT i fachowe doradztwo.

      Dostępne opakowania środka na chwasty Tezosar 500 SC – herbicyd

      Standardowe opakowania handlowe (pojemności zależne od dostaw). Aktualną ofertę i dostępne litraże sprawdzisz na HotFarm.pl.

      Przed użyciem zapoznaj się z aktualną etykietą–instrukcją MRiRW i stosuj zgodnie z prawem oraz zasadami integrowanej ochrony roślin.

      CIECH SARZYNA
      186 Przedmioty

      12 innych produktów w tej samej kategorii:

      Herbicyd Tezosar 500 SC (terbutyloazyna 500 g/l), koncentrat SC do kukurydzy

      Tezosar 500 SC

      80,05 zł
      Dostawa w ciągu 1-3 dni.