Nawóz Canvil 27-0-0+4MGO+6CAO
  • Nawóz Canvil 27-0-0+4MGO+6CAO

  Nawóz Canvil 27-0-0+4MGO+6CAO

  35,64 zł brutto
  (33,00 zł netto)
  Jednostka
  • 25KG
  • 500KG
  Ilość
  CANVIL 27+4MGO+6CAO to uniwersalny nawóz azotowy, gwarantujący wysoki, doskonałej jakości plon. Nadaje się do uprawy wszystkich roślin, na wszystkie rodzaje gleb, szczególnie na gleby kwaśne, do stosowania przedsiewnego i pogłównego.

  Nawóz jest obojętny, dobrze rozpuszczalny w wodzie i niezakwaszający gleby. Jego doskonała granulacja pozwala na równomierny wysiew. Zawarty w CANVILU magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do rozwoju i wzrostu rośliny oraz spełnia liczne funkcje w budowie tkanek i przemianie materii w roślinie. Wapń korzystnie wpływa na odczyn gleby oraz poprawia stosunki powietrzno-wodne w glebie.

  CANVIL 27+4MGO+6CAO, uniwersalny nawóz azotowy

  Nawóz CANVIL 27+4MGO+6CAO (Saletrzak) to mieszanina azotanu amonu i drobno zmielonego wypełniacza dolomitowego z dodatkiem substancji antyzbrylających, które doskonale zabezpieczają granulki przed zlepianiem w okresie przechowywania. Canvil 27-0-0+4MGO+6CAO to nawóz mineralny azotowy o stosunkowo wysokiej zawartości azotu (27%) oraz zawartościach magnezu (4%) i wapnia (6%).

  Azot jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, zwłaszcza w okresie wegetacji. Magnez jest ważnym składnikiem chlorkofilu, co przekłada się na zdrowy i intensywny kolor liści, natomiast wapń wpływa na jakość i wytrzymałość tkanek roślinnych. Nawóz Canvil 27-0-0+4MGO+6CAO stosowany jest głównie na polach uprawnych, w celu uzupełnienia niedoborów azotu, magnezu i wapnia w glebie. Może być stosowany do nawożenia różnego rodzaju upraw, w tym zbóż, roślin pastewnych, roślin warzywnych, sadowniczych i ozdobnych.

  Dawkowanie nawozu zależy od gatunku i fazy rozwoju roślin, a także od analizy gleby i jej potrzeb.

  Najważniejsze zalety nawozu CANVIL 27+4MGO+6CAO:

  • zawartość azotu jako suma azotu amonowego i azotanowego: 27,0 +/-0,8%,
  • zawartość magnezu, w przeliczeniu na MgO: 4,0 +/-0,9%,
  • zawartość granulek o wymiarach 1 mm - 5 mm, co najmniej: 96%,
  • zawartość wody, nie więcej niż: 0,8%,
  • zawartość wapnia (w postaci węglanu wapnia) w przeliczeniu na CaO wynosi około 6,5%.

  Przechowywanie nawozu CANVIL 27+4MGO+6CAO:

  • nie należy przechowywać go pod wiatami i na składowiskach (ze względu na małą odporność nawozu na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego, opadów atmosferycznych i zmiany temperatury),
  • nawóz przechowywany luzem należy zabezpieczyć przed przenikaniem wilgoci z otoczenia (np. za pomocą folii polietylenowej),
  • transport Canvilu Mg nie podlega szczególnie zaostrzonym przepisom transportu (zawartość azotu poniżej 28%).

  3 innych produktów w tej samej kategorii: