Nawozy azotowe Jest 13 produktów. Sklep i Hurtownia Rolnicza Hotfarm.pl

Nawozy azotowe

Nawozy azotowe to nawozy mineralne, które zawierają azot w postaci związków chemicznych, takich jak mocznik, azotan amonu, azotan wapnia, azotan magnezu i inne. Azot jest jednym z trzech podstawowych składników pokarmowych dla roślin, obok fosforu i potasu, i jest niezbędny do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Aktywne filtry

Saletrosan 26 Plus Saletrosan 26 Plus
  • Niedostępny

Saletrosan 26 Plus

Siarczany amonu

Saletrosan 26 Plus, nawóz azotowo-siarkowy do nawożenia roślin ozimych i jarychZalecana pora stosowania to wiosna. Użykować na rzepak ozimy i zboża...

76,95 zł brutto
(71,25 zł netto)
Salmag z borem
  • Niedostępny

Salmag z borem

Saletrzaki

Salmag z borem Salmag z borem to nawóz mineralny, który oprócz azotu, magnezu i wapnia zawiera również bor. Bor jest mikroelementem niezbędnym dla...

707,40 zł brutto
(655,00 zł netto)
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

Nawozy azotowe są powszechnie stosowane w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie do zwiększenia plonów i poprawy jakości upraw. Azot pomaga roślinom produkować białka, enzymy i chlorofil, co wpływa na ich zdrowie i wygląd.

Nawozy azotowe mogą być stosowane jako nawozy dolistne, podłożowe lub na powierzchnię gleby. Różne rodzaje nawozów azotowych mają różne tempo uwalniania azotu, co wpływa na ich skuteczność w zwiększaniu plonów.

Jednak nadmierne stosowanie nawozów azotowych może prowadzić do zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych, co z kolei wpływa na jakość wody i zdrowie ludzi oraz ekosystemów wodnych. Dlatego ważne jest stosowanie nawozów azotowych z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta oraz ekspertów.