Salmag z borem
  • Niedostępny
  • Salmag z borem

Salmag z borem

631,80 zł brutto
(585,00 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Salmag z borem jako uniwersalny nawóz azotowy, zaleca się stosować w pierwszej kolejności pod rzepak oraz pod kukurydzę i buraka tak w uprawie na oborniku, jak i bez obornika.

Salmag z borem

Salmag z borem to nawóz mineralny, który oprócz azotu, magnezu i wapnia zawiera również bor, który jest mikroelementem niezbędnym dla prawidłowego wzrostu roślin, wpływa na rozwój korzeni, kwitnienie, owocowanie i jakość plonów. Zawartość bora w Salmagu zależy od producenta, ale zazwyczaj wynosi około 0,02%. Dzięki temu nawóz ten jest szczególnie polecany dla roślin, które wymagają większej ilości bora, takich jak np. jabłonie czy ogórki.

Zaleca się stosować w pierwszej kolejności pod rzepak oraz pod kukurydzę i buraka tak w uprawie na oborniku, jak i bez obornika. Nawóz granulowany, równomierne luźne granulki o zabarwieniu od beżowego do brązowego, zawartość granulek wielkości 2-5 mm stanowi nie mniej niż 92% masy nawozu. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale.

Gęstość nasypowa: ok. 1,0 kg/dm3. Salmag z borem® to mieszanina azotanu amonu z węglanem wapnia i węglanem magnezu oraz kwasem borowym. Nawóz zawiera 27,0% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,5% i 13,5% w formie azotanowej. Zawiera także 3,0% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO), 4,0% magnezu całkowitego (MgO) oraz 0,2% boru (B) bardzo dobrze przyswajalnego, czyli rozpuszczalnego w wodzie.

3 innych produktów w tej samej kategorii: