bi azot
  • bi azot
  • bi azot
  • bi azot

  bi azot

  Agrarius
  201,18 zł brutto
  (186,28 zł netto)
  Jednostka
  • 1KG
  • 5KG
  Ilość
  bi azot - doglebowy preparat bakteryjny to jedyny na polskim rynku wysokiej jakości doglebowy preparat bakteryjny przyspieszający rozkład materii organicznej oraz wzbogacający glebę w łatwo przyswajalny dla roślin azot pochodzący z atmosfery. Jest oparty na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych bakteriach Bacillus azotofixans. Preparat bi azot jest dopuszczony przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa do stosowania w uprawach ekologicznych nr: SE/25/2020.

  Bi Azot to preparat zawierający wyselekcjonowane szczepy bakterii azotowych Bacillus Azotofixans. Bardzo wysoka zawartość 1.000.000.000 bakterii w 1g zapewnia natychmiastowe działanie środka.

  bi azot - doglebowy preparat bakteryjny

  Dzięki procesom mikrobiologicznym azot z atmosfery zostaje włączony do związków organicznych komórek. Związki azotowe występujące w szczątkach organicznych są mineralizowane przy udziale drobnoustrojów i włączane do obiegu w atmosferze. Wiadomo, że bakterie azotowe mogą wiązać nawet do 50 kg azotu na 1 ha powierzchni uprawnej. Azot ten w postaci przyswajalnej przez inne organizmy (związki amonowe, białka) może dalej krążyć w biosferze. Doskonałym przykładem bakterii azotowej naturalnie występującej w glebie jest Bacillus azotofixans. W glebach o małej zawartości próchnicy, na których prowadzona jest intensywna produkcja spadek zawartości mikroorganizmów może sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

  Przyczyniają się do tego nawozy sztuczne, herbicydy, fungicydy, insektycydy oraz niekorzystne warunki środowiskowe. Zastosowanie bakterii Bacillus azotofixans w okresie wiosennym lub jesiennym na glebę pozwala odbudować populację tej jakże pożytecznej bakterii. Zastosowanie preparatu bi azot zawierającego tą właśnie bakterię pomaga w usprawnieniu obiegu azotu w glebie, a także systematycznemu dostarczaniu przyswajalnych form azotu dla roślin, co zapobiega kumulacji w nich azotanów i azotynów oraz zapewnia dostarczanie azotu w sposób ciągły, niezależnie od nawożenia mineralnego. Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w czystej formie w 1 gramie.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: