Nawozy PK Jest 3 produktów. Sklep i Hurtownia Rolnicza Hotfarm.pl

Nawozy PK

Nawozy PK to nawozy mineralne, które zawierają fosfor (P) i potas (K) w postaci związków chemicznych, takich jak siarczan potasu, chlorek potasu, superfosfat potrójny i inne. Fosfor i potas są jednymi z trzech podstawowych składników pokarmowych dla roślin, obok azotu, i są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Aktywne filtry

Yara PK 20-30

Granulat

Yara PK 20-30, nawóz uniwersalny Yara PK 20-30 to nawóz mineralny zawierający dwie główne substancje odżywcze: fosfor (P) i potas (K). Składniki te...

1 901,32 zł brutto
(1 760,48 zł netto)

Holist PK 15-30

Blending

Holist PK 15-30, nawóz PK z wapniem i siarką Nawóz PK z wapniem i siarką. Holist PK 15-30 należy stosować w uprawach takich jak: rzepak ozimy i...

1 706,40 zł brutto
(1 580,00 zł netto)
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

Fosfor jest składnikiem niezbędnym dla prawidłowego wzrostu korzeni roślin, kwitnienia, owocowania i dojrzewania. Potas jest niezbędny do utrzymania prawidłowego bilansu wodnego roślin, poprawy odporności na choroby, stres i suszę, a także do poprawy jakości i smaku owoców i warzyw.

Stosowanie nawozów PK jest szczególnie ważne na glebach o niskiej zawartości fosforu i potasu, co często ma miejsce na glebach piaszczystych lub glebach, na których uprawiane były rośliny wymagające dużej ilości tych składników.

Nawozy PK mogą być stosowane w różnych formach, takich jak proszki, granulki, płyny lub w postaci nawozów dolistnych. Ich stosowanie jest powszechne w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie, aby zwiększyć plony i poprawić jakość upraw.