Targa Max 10 EC
  • Targa Max 10 EC
  • Targa Max 10 EC

  Targa Max 10 EC

  81,84 zł brutto
  (75,78 zł netto)
  Jednostka
  • 1L
  • 5L
  Ilość
  Targa max 10 EC to herbicyd do nalistnego zwalczania chwastów jednoliściennych w roślinach rolniczych i warzywnych.

  Substancja czynna: chizalofop-P-etylowy 100g/l.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Jak działa herbicyd Targa Max 10 EC?

  Herbicyd Targa Max 10 EC to nalistny środek chwastobójczy, który skutecznie eliminuje szeroki zakres chwastów jednoliściennych. Działa układowo – pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Pełne efekty działania środka widoczne są już po 2–3 tygodniach od aplikacji, choć chłodne warunki mogą opóźnić efekt, nie zmniejszając przy tym jego skuteczności.

  Środek na chwasty Targa Max 10 EC – substancje czynne

  Substancją czynną Targa Max 10 EC jest chizalofop-P-etylowy, który należy do grupy pochodnych kwasów arylofenoksypropionowych. Koncentracja tej substancji wynosi 100 g/l, co stanowi 9,79% całkowitej zawartości środka.

  Zalety oprysku chwastobójczego Targa Max 10 EC

  Targa Max 10 EC wyróżnia się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne – opad 3 godziny po oprysku, wysokie lub niskie temperatury nie obniżają skuteczności środka. Jest on również selektywny, co zapewnia bezpieczeństwo roślinom uprawnym.

  W jakich uprawach można stosować Targa Max 10 EC?

  Herbicyd Targa Max 10 EC jest przeznaczony do stosowanie w uprawach:

  • buraka cukrowego i pastewnego,
  • ziemniaka,
  • rzepaku ozimego,
  • cebuli,
  • marchwi,
  • truskawki.

  Jakie chwasty zwalcza herbicyd Targa Max 10 EC?

  Targa Max 10 EC efektywnie zwalcza takie chwasty jak:

  • samosiewy zbóż, 
  • chwastnica jednostronna,
  • owies głuchy,
  • włośnica sina,
  • perz właściwy.

  Kiedy stosować środek chwastobójczy Targa Max 10 EC?

  Optymalny czas aplikacji Targa Max 10 EC to moment, gdy chwasty są w fazie intensywnego wzrostu, najlepiej od fazy 2 liści do początku krzewienia. W przypadku perzu właściwego najlepiej stosować środek, gdy chwast osiąga fazę 4–6 liści. Środek w burakach i rzepaku należy stosować od momentu, gdy wytworzą pierwszą parę liści do fazy BBCH 35, a w marchwi, cebuli i truskawce od widocznego pierwszego liścia właściwego.

  W jakich warunkach stosować oprysk na chwasty Targa Max 10 EC?

  Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie Targa Max 10 EC, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie herbicydu. 

  W jakiej temperaturze można stosować herbicyd Targa Max 10 EC?

  Targa Max 10 EC można stosować przy temperaturze powietrza nieprzekraczającej 27°C. W takich warunkach środek działa najefektywniej.

  Jak stosować oprysk chwastobójczy Targa Max 10 EC?

  Herbicyd Targa Max 10 EC jest przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych z opryskiwaniem średniokroplistym, które zapewni równomierne pokrycie chwastów.

  Środek na chwasty Targa Max 10 EC – dawkowanie

  Dawkowanie Targa Max 10 EC jest uzależnione od gatunku chwastów oraz uprawy. Dawki mogą wynosić 0,35–1,5 l/ha. Nieprzestrzeganie dawek może obniżyć skuteczność środka, a także zagrażać roślinom uprawnym.

  Ile wynosi okres karencji po oprysku na chwasty Targa Max 10 EC?

  Okres karencji Targa Max 10 EC, czyli czas od ostatniej aplikacji środka do zbiorów, różni się w zależności od uprawy. Jego przestrzeganie jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności. Wynosi:

  • 42 dni dla cebuli,
  • 40 dni dla marchwi,
  • 45 dni dla ziemniaka,
  • 90 dni dla rzepaku ozimego,
  • 110 dni dla buraka cukrowego.

  Bezpieczne stosowanie środka Targa Max 10 EC

  Przy oprysku Targa Max 10 EC należy stosować odzież ochronną. Stosowanie herbicydu zgodnie z zaleceniami producenta jest w pełni bezpieczne.

  Ile kosztuje środek chwastobójczy Targa Max 10 EC?

  Cena Targa Max 10 EC waha się w zależności od ilości zakupionego produktu. Dokładny koszt można zobaczyć po wyborze określonej pojemności na HotFarm.pl.

  Gdzie kupić Targa Max 10 EC?

  Oprysk chwastobójczy Targa Max 10 EC można kupić w sklepie internetowym HotFarm.pl, co jest znacznym ułatwieniem procesu zakupowego.

  Dostępne opakowania herbicydu Targa Max 10 EC

  Targa Max 10 EC jest dostępny opakowaniach o różnej pojemności – 1 l i 5 l, co pozwala na dostosowanie do własnych potrzeb.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: