Amofoska 5-10-25
  • Amofoska 5-10-25
  • Amofoska 5-10-25

  Amofoska 5-10-25

  103,14 zł brutto
  (95,50 zł netto)
  Jednostka
  • 500KG
  • 50KG
  Ilość
  Amofoska 5-10-25 to nawóz NPK przeznaczony do intensywnych upraw roślin o dużych wymaganiach w stosunku do potasu (np. rzepaku ozimego i jarego, gorczycy, roślin kapustnych, roślin strączkowych, warzywa, sady). Cechuje się dużą zawartością potasu, siarki i boru.

  Nadaje się on na wszystkie gleby, niezależnie od ich zwięzłości i stopnia zakwaszenia, szczególnie polecany do stosowania na glebach o niskiej zawartości potasu i boru.

  Amofoska 5-10-25, kompleksowy nawóz wieloskładnikowy

  Amofoska 5-10-25 to typowy nawóz przedsiewny, który po wysiewie na rolę koniecznie należy zmieszać z glebą. Do siewu nasion można przystąpić po 7-10 dniach od rozsiewu. Na użytki zielone nawóz należy rozsiewać wczesną wiosną. Amofoska 5-10-25 to nawóz mineralny, wieloskładnikowy, o stosunkowo niskiej zawartości azotu (5%) i stosunkowo wysokiej zawartości fosforu (10%) i potasu (25%). Azot, fosfor i potas są trzema podstawowymi składnikami odżywczymi, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

  Azot jest potrzebny na etapie wegetacyjnym, fosfor wpływa na rozwój korzeni i kwitnienie, a potas wpływa na wytrzymałość roślin na niekorzystne warunki środowiskowe oraz na dojrzałość owoców. Nawóz Amofoska 5-10-25 jest stosowany głównie na polach uprawnych, w celu uzupełnienia niedoborów fosforu i potasu w glebie, które są najczęściej występującymi niedoborami w polskich glebach. Może być stosowany do nawożenia różnego rodzaju upraw, takich jak zboża, warzywa, warzywa, rośliny ozdobne, itp.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: