Active CALC
 • Active CALC

Active CALC

PROMYK
14,58 zł brutto
(13,50 zł netto)
Jednostka
 • 25KG
Ilość
Active CALC - nawóz wapniowy granulowany jest to wapno nawozowe węglanowe niezawierające magnezu z przerobu skał wapiennych, odmiana 05. Przeznaczone do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach rolniczych, na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Ze względu na zawartość wysoce reaktywnego składnika powinien być stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w wapń.

Active CALC - nawóz wapniowy granulowany

Czemu powstał nawóz wapniowy Active CALC?

Jest wiele sytuacji gdy rolnik nie musi koniecznie stosować kredy jako produktu najszybszego ale i niekiedy najdroższego. Gdy na jego polach poziom wapnia jest prawidłowy, plantacje nie wymagają interwencji, a on sam z racji np. posiadanego sprzętu chce stosować wapno granulowane suche sprawdzone i nie koniecznie najdroższe. Takim produktem jest Active calc nie kreda lecz najwyższej jakości wapno węglanowe granulowane. Wapno szybkie, suche o wysokiej reaktywności, bardzo solidnej granulacji, wyrównanej gęstości.

Active CALC jest bardzo dobrym wyborem:

 • na pola wymagające równomiernego wapnowania
 • dla rolników mających nowszy jak i starszy model rozsiewaczy
 • na wszystkie gatunki uprawne
 • dla gospodarstw dużych gdzie wapnowanie przeprowadza się niezależnie od pogody
 • jako wariant ekonomiczny w podnoszeniu pH gleby

Active Calc jest to wapno nawozowe węglanowe niezawierające magnezu z przerobu skał wapiennych, odmiana 05. Przeznaczone do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach rolniczych, na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Ze względu na zawartość wysoce reaktywnego składnika powinien być stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w wapń.

Jest również popularnym nawozem stosowanym w uprawach warzyw, roślin sadowniczych i ozdobnych. Zalecany na gleby o bardzo niskiej klasie agronomicznej oraz na gleby ciężkie i zwięzłe gdzie należy stosować wapno w postaci odżywczej.

Charakterystyka nawozu wapniowego Active Calc:

 • Nawóz WE – środek wapnujący G1 nr 1b wapień rozdrobniony.
 • zawartość węglanu wapnia CaCO3 – 93% – 98% CaO – min. 48% odmiana 05
 • wysoka reaktywność – mon 95%
 • zawartość wapna – min 95%
 • rekordowe zmielenie> 99% poniżej 0,5 mm
 • gęstość nasypowa 1,3kg/dm (+/-5%)
 • bardzo niska wilgotność -4-9%

Zalecane wszystkie typy gleby do stosowania przez cały rok zalecane do interwencyjnego stosowania dedykowane do wszystkich typów rozsiewaczy nawozów. Active Calc – wapno granulowane przeznaczone jest do odkwaszania wszystkich rodzajów gleb. Nawóz szybko poprawia odczyn gleby, co umożliwia roślinom lepsze pobieranie składników pokarmowych oraz ogranicza pobieranie metali ciężkich np. ołowiu, kadmu, chromu itp.

Active Calc doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża, wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest wapń, korzystnie wpływa na właściwości fizyczne gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych. Wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany pH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw. Jest to produkt zdecydowanie dominujący nad pozostałymi nawozami. Nawóz o wyjątkowo stabilnej granuli i bardzo niskiej wilgotności.

Wielkość dawek nawozu Activa Calc:

Zalecana dawka zgodnie z zaleceniami nawozowymi, zależnie od wymagań roślin uprawnych i potrzeb wapnowania. W przypadku stosowania nawozu pogłównie na rośliny nie należy przekraczać dawki 0,5 t CaO/ha. Orientacyjne dawki nawozu w kg/ha (Tabela nr 1). Wielkość dawki określa tabela wapnowania upraw. Dla większości upraw i gleb w Polsce dawki wynoszą od 500kg – 1000kg na 1 hektar.

Sposób i terminy stosowania nawozu Active Calc:

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Specyfikacja nawozu wapniowego Active Calc:

Wapno węglanowe granulowane Wapniak Rolniczy G to nawóz wysokoreaktywny o najwyższych parametrach odkwaszających i wysoko rozpuszczalny w wodzie. Produkt ten powstaje wskutek specjalistycznego przerobu skał wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej i jest zaliczony wg klasyfikacji opublikowanej w Ustawie z dn. 25.07.2000r., a granulki mają rozmiar od 2mm do 6mm. Dzięki czemu ma to bezpośrednie przełożenie na szybkość i efektywność procesów przenikania do gleby i systemu korzeniowego roślin. Daje natychmiastowy efekt widoczny gołym okiem.

Trwałość nawozu Active Calc:

Produkt właściwie transportowany i przechowywany zachowuje bardzo dobrą żywotność. Nawet długie przechowywanie nie wpłynie na jakość produktu. Może ulec zmianie jedynie opakowanie (proces wyblaknięcia lub starzenia), ale nie ma wpływu na jakość i reaktywność substancji czynnych.

hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

3 innych produktów w tej samej kategorii: