Sól potasowa 60%
  • Niedostępny
  • Sól potasowa 60%

Sól potasowa 60%

107,46 zł brutto
(99,50 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Sól potasowa, czyli potocznie chlorek potasu, jest stosunkowo łatwo przyswajalnym nawozem rozpuszczalnym w wodzie. Może on być stosowany pod rozmaite uprawy na różnych typach gleb. Nadaje się do nawożenia przedsiewnego i do nawożenia podtrzymującego. Potas należy do najważniejszych dla roślin składników pokarmowych. Spełnia wiele kluczowych funkcji w ich prawidłowym rozwoju.

Sól potasowa służy do nawożenia warzyw chlorkolubnych (buraki cukrowe, seler), warzyw tolerujących chlorki, sadów (jesienią lub bardzo wczesną wiosną), trawników (wiosną i jesienią). Wymaga wcześniejszego wymieszania z ziemią. Sypka forma preparatu umożliwia precyzyjne dawkowanie. Nawóz należy stosować ściśle według instrukcji podanej przez producenta na opakowaniu.

Sól potasowa 60%

Służy do nawożenia warzyw chlorkolubnych (buraki cukrowe, seler), warzyw tolerujących chlorki, sadów (jesienią lub bardzo wczesną wiosną), trawników (wiosną i jesienią). Sól potasowa 60% to nawóz mineralny, który jest źródłem potasu. Skład chemiczny tego nawozu to co najmniej 60% potasu, a pozostałe składniki to przeważnie chlorki (np. chlorek sodu, chlorek magnezu) oraz siarczan magnezu.

Potas jest jednym z trzech podstawowych makroskładników odżywczych dla roślin, obok azotu i fosforu. Jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, wpływa na jakość plonów oraz zwiększa ich odporność na choroby i warunki stresowe. W roślinach potas pełni wiele funkcji, m.in. reguluje gospodarkę wodną, wpływa na przyswajanie składników pokarmowych oraz reguluje procesy metaboliczne.

Sól potasową 60% aplikuje się do gleby. W zależności od potrzeb roślin i analizy gleby, dawkowanie nawozu powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb roślin. Warto zwrócić uwagę, że stosowanie zbyt dużych dawek soli potasowej może prowadzić do niedoborów magnezu, a także zwiększać zawartość chlorków w glebie, co może negatywnie wpływać na rośliny.

8 innych produktów w tej samej kategorii: