Akapit 125 EC
  • Niedostępny
  • Akapit 125 EC
  • Akapit 125 EC
  • Akapit 125 EC
  • Akapit 125 EC
  • Akapit 125 EC

Akapit 125 EC

73,13 zł brutto
(67,71 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Akapit 125 EC to herbicyd układowy do nalistnego zwalczania chwastów jednoliściennych w rzepaku, ziemniakach fasoli oraz truskawce.

Substancja czynna: Fluzifop-P-butylowy.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Akapit 125 EC

Akapit 125 EC to środek zawierający substancję czynną zaliczaną do inhibitorów enzymu - karboksylazy acetylokoenzymu A (ACCazy), co powoduje zahamowanie biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Środek pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści.

Herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna fluazifop-P-butylu zaliczana jest do grupy A. W warunkach suszy skuteczność działania środka na perz może ulec obniżeniu. Środek należy stosować na chwasty roczne od fazy 2 liści do początku krzewienia, a na chwasty wieloletnie w fazie 4-8 liści (gdy rośliny mają 10-15 cm wysokości).

Dawkę środka należy dostosować do gatunku zwalczanego chwastu. Wyższe z zalecanych dawek środka należy stosować, gdy chwasty znajdują się w wyższej fazie rozwojowej. Zamieranie chwastów widoczne jest po upływie 2-3 tygodni od zabiegu lub nieco później w przypadku utrzymywania się niskich temperatur. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Chłodna pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. Deszcz lub deszczowanie wykonane w godzinę po zabiegu nie obniżają skuteczności działania środka.

8 innych produktów w tej samej kategorii: