Mikrovit Żelazo
  • Mikrovit Żelazo
  • Mikrovit Żelazo

  Mikrovit Żelazo

  INTERMAG
  29,15 zł brutto
  (26,99 zł netto)
  Jednostka
  • 5L
  • 1L
  Ilość
  Mikrovit Żelazo to płynny nawóz zawierający 75 g Fe w 1 litrze, przeznaczony do dolistnego stosowania. Dostarcza roślinom żelazo, które jest efektywnie pobierane i wykorzystywane przez rośliny. Mikrovit Żelazo zawiera związki kompleksujące, które przyspieszają pobieranie żelaza przez rośliny oraz ułatwiają łączne stosowanie nawozu z innymi agrochemikaliami.

  Mikrovit Żelazo stosowany profilaktycznie w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do żelaza (np. fasola, buraki, kapusty, brokuł, kalafior, szpinak, pomidor, papryka, truskawka, rośliny kwasolubne uprawiane na glebach o odczynie obojętnym lub zasadowym) - jest efektywnym źródłem żelaza.

  Mikrovit Żelazo

  Mikrovit Żelazo to nawóz dolistny zawierający żelazo w formie chelatowanej, czyli związanej z organicznymi kwasami, co pozwala na lepsze wchłanianie go przez rośliny. Żelazo jest niezbędnym pierwiastkiem dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, a jego niedobór może prowadzić do chlorozy, czyli żółknięcia liści. Mikrovit Żelazo jest stosowany głównie w celu zapobiegania i łagodzenia niedoborów żelaza u różnych gatunków roślin uprawnych.

  Jest też zalecany w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność żelaza dla roślin (wysokie pH, wysoka zawartość manganu, brak tlenu w strefie korzeniowej). Mikrovit Żelazo stosowany w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków, skutecznie zapobiega powstawaniu niedoboru żelaza w roślinach.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: