Super FOS DAR 40
  • Super FOS DAR 40
  • Super FOS DAR 40

  Super FOS DAR 40

  1 498,50 zł brutto
  (1 387,50 zł netto)
  Jednostka
  • 500KG
  Ilość
  Super FOS DAR 40 to wzbogacony superfosforan 40% P2O5 to uniwersalny, skoncentrowany nawóz na bazie fosforu, który można stosować przedsiewnie, wiosną i jesienią na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne, w tym użytki zielone. Oprócz fosforu zawiera również wapń i siarkę.

  Nawóz przeznaczony jest dla roślin wymagających dobrego zaopatrzenia w fosfor, wapń i siarkę, m.in.: rzepak ozimy i jary, gorczyca, kapusta, motylkowe drobnoziarniste (lucerna, koniczyna) oraz inne gatunki roślin np. zboża, kukurydza, ziemniaki i buraki. Zawarty w nawozie wapń i siarka są również cenne w nawożeniu użytków zielonych, gdyż składniki te poprawiają jakość paszy dla przeżuwaczy. Ze względu na wysoką zawartość fosforu bardzo dobry dla roślin nawożonych obornikiem, który zawsze zawiera zbyt mało fosforu w stosunku do potasu.

  Super FOS DAR 40, nawóz przedsiewny do wszystkich roślin

  To typowy nawóz przedsiewny. Nadaje się do wszystkich roślin. Może być stosowany zarówno jesienią, jak i wiosną. Po rozsianiu na glebę wymieszać nawóz z glebą. Siew można rozpocząć po 3-5 dniach od wymieszania nawozu z glebą. Polecany jest do nawożenia użytków zielonych, gdzie fosfor jest łatwo przyswajalny przez rośliny, ze związków łatwo rozpuszczalnych w wodzie. Na użytkach zielonych nawóz można stosować wczesną wiosną lub latem po pierwszym pokosie (łąki) lub pierwszym wypasie (pastwiska). Nawóz można stosować na wszystkich glebach, niezależnie od ich zwięzłości i stopnia zakwaszenia. Superfosfat wzbogacony można mieszać w dowolnym momencie ze wszystkimi nawozami oraz tuż przed posmarowaniem saletrą amoniakalną i mocznikiem.

  Super FOS DAR 40 to nawóz mineralny, wieloskładnikowy, który w swoim składzie zawiera przede wszystkim fosfor oraz potas, ale również małe ilości azotu i siarki. Fosfor jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju korzeni roślin, a także wpływa na procesy fotosyntezy, kwitnienia i dojrzewania owoców. Potas natomiast wpływa na jakość i wytrzymałość roślin, a także na ich odporność na choroby i niekorzystne warunki środowiskowe. Azot jest ważny na etapie wegetacyjnym, a siarka wpływa na barwę i smak roślin.

  Super FOS DAR 40 jest szczególnie polecany do stosowania na glebach o niskiej zawartości fosforu i potasu. Może być stosowany do nawożenia różnego rodzaju upraw, takich jak zboża, warzywa, rośliny ozdobne, itp. Dawkowanie nawozu zależy od gatunku i fazy rozwoju roślin, a także od analizy gleby i jej potrzeb. Przed zastosowaniem nawozu warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać odpowiednią dawkę i sposób aplikacji nawozu.

  1 inny produkt w tej samej kategorii: