Hurtownia Rolnicza Hotfarm.pl - Internetowy Sklep Rolniczy: dystrybutor nawozów, środków ochrony roślin i materiału siewnego, produkty dla rolników, działkowców, ogrodników, sadowników.

Rolnictwo

Hotfarm to sklep online w którym każdy znajdzie produkty, które pozwolą miłośnikowi rolnictwa czy rolnikowi na kompleksową uprawę niezależnie od przeznaczenia lub ich wielkości.

Podstawą efektywnej uprawy jest skuteczny dobór nasion, środków ochrony roślin oraz nawozów. W jednym miejscu znajdą Państwo wszystko, czego potrzeba aby zadbać o plony od chwili zasiewów aż po zbiory. Naszym celem jest wspieranie gospodarstw tak aby nasi klienci mogli się cieszyć owocnymi plonami. Nasz sklep przygotował ofertę, która doskonale rozwiązuje problemy związane z uprawą roli co sprawia, że w kwestii zaopatrzenia rolnictwa jesteśmy prawdziwymi ekspertami.

Nasiona

Wybór odpowiedniego materiału siewnego to spore wyzwanie. Sprzedaż nasion dla rolnictwa jest obecnie regulowane przez krajowe i unijne dokumenty z klasyfikacją i charakterystyką różnych odmian. Jednym z nich jest wydawany co roku przez UE Wspólnotowy Katalog Odmian Roślin Rolniczych (z ang. Common Catalogue of Varieties of Agricultural Plant Species – CCA), który uzupełnia siedem suplementów z bieżącymi aktualizacjami.

Katalog tworzy dużą pulę nasion rolniczych na sprzedaż na terenach państw członkowskich. Bogaty wybór materiału siewnego pozwala gospodarzom dobrać odpowiednie odmiany i wzbogacić swoje uprawy także o rośliny zza granicy.

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze odmiany z całej szerokiej oferty krajowej i listy CCA:

  • starannie dobieramy odmiany pod względem najważniejszych dla danego gatunku cech: plonowania, odporności na suszę, zimotrwałości, zdrowotności, wymagań glebowych oraz innych; śledzimy wyniki doświadczeń oficjalnych-PDO i rejestrowych,
  • współpracujemy z gospodarstwami, przeprowadzając doświadczenia na terenie danej firmy, tak, aby rolnicy mogli obejrzeć proponowane przez nas odmiany i dowiedzieć się więcej o ich uprawie,
  • dbamy o najwyższą jakość sprzedawanego materiału siewnego,
  • oferujemy tylko oryginalne, certyfikowane nasiona, kwalifikowany materiał siewny pochodzący z najlepszych źródeł.

Nawozy

W dobie intensyfikacji rolnictwa naturalnym jest, że dążymy do możliwie największej intensywności pozyskiwania plonów. Stawiamy na zrównoważony rozwój płodów rolnych, za którym stoją lata praktyki oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu pielęgnacji roślin uprawnych. Proponowane przez nas nawozy są wynikiem licznych doświadczeń i testów, mających na celu uzyskanie optymalnej formuły każdego rodzaju preparatu. Nasza oferta to wspólny wysiłek wiodących producentów środków i materiałów rolnych, który doceniony został przez wiele gospodarstw w kraju i za granicą.

Rodzaje nawozów i ich właściwości

Stawiamy na różnorodność oraz rozwiązania skrojone pod specyfikę danej uprawy, dlatego w naszej ofercie znaleźć można przedstawicieli kilku grup środków produkcji rolnej. Nawozy mineralne to zbiór preparatów zawierających proste związki chemiczne w wysokim stężeniu. Ich zaletą jest stosunkowo wysoka przyswajalność przez rośliny, bezpośrednio bądź po niewielkich przemianach. Zdecydowanie najpopularniejszym reprezentantem tej grupy jest azot, który stanowi główny składnik pokarmowy roślin odpowiedzialny za syntezę białek. Oprócz tego znajdziesz u nas także środki oparte na fosforze oraz potasie, jak również preparaty wieloskładnikowe.

Osobną kategorię stanowią nawozy wapniowe, których głównym zastosowaniem jest odkwaszanie gleby. Regulacja odczynu ma niebagatelne znaczenie w kontekście jakości i obfitości otrzymywanych plonów. Tego rodzaju zabieg poprawia parametry biologiczno-chemiczne gruntu, ułatwiając przyswajalność niektórych składników odżywczych (m.in. fosforu). Wapniowanie znajduje zastosowanie także w przypadku różnego rodzaju łąk i pól — mimo że rośliny trawiaste stosunkowo dobrze radzą sobie w kwaśnej glebie, sprzyja ono zwiększeniu różnorodności gatunkowej.

Oferowane przez nas produkty dostarczane są przez największych potentatów rynku środków produkcji rolniczej. Wśród podmiotów produkujących dystrybuowane przez nas nawozy znaleźć można firmy takie jak GRUPA AZOTY, ANWIL, YARA POLAND czy NORDKALK oraz LHOIST.

Środki ochrony roślin

Oferujemy rolnikom pełen asortyment wszelkich środków ochrony roślin. Wśród dostępnych preparatów znajdą się opryski rolnicze na chwasty, szkodniki oraz choroby grzybowe, do użytku w zabiegach doglebowych bądź nalistnych.

W naszej ofercie można znaleźć m.in. fungicydy, herbicydy, insektycydy, nawozy dolistne oraz biostymulatory. Środki ochrony roślin to termin określający repelenty, antyfidanty i inne preparaty chemiczne, które mają zmniejszyć szkodliwą aktywność agrofagów, jednocześnie ich nie zabijając. To pozwoli cieszyć się bogatymi plonami, ograniczając negatywny wpływ rolnictwa na środowisko do minimum. Współpracujemy z największymi producentami w Polsce i na świecie i zajmujemy się dystrybucją produktów na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Istotną zaletą odpowiednio dobranych substancji, jest również to, że mogą korzystnie wpływać np. na jakość i pH gleby poprawiając jej żyzność. Kluczem do sukcesu jest także trafny dobór oprysków do rodzaju uprawy oraz panujących warunków atmosferycznych. Precyzyjne obliczenie, a następnie odmierzenie odpowiednich proporcji nie należy do prostych zadań. W razie wątpliwości zawsze warto skorzystać z porady Specjalisty od doświadczeń polowych, bo drobny błąd może w tym przypadku dużo kosztować.

Nasi Doradcy Agrotechniczni służą pomocą w doborze i ustalaniu dawek w zależności od uprawy i warunków na polu. Dzięki prowadzeniu doświadczeń polowych wiemy jak znaleźć skuteczne rozwiązania w walce z chwastami, szkodnikami i chorobami grzybowymi roślin.