Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag G. 30% CAO+20%MGO
  • Niedostępny
  • Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag G. 30% CAO+20%MGO
  • Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag G. 30% CAO+20%MGO

Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag G. 30% CAO+20%MGO

LIEDMANN
17,15 zł brutto
(15,88 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag G. 30% CAO+20%MGO to naturalne dwuskładnikowe wapno magnezowe w formie granulowanej, wyprodukowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii z bardzo drobno rozdrobnionego dolomitu pochodzącego ze złóż triasowych na terenie Polski.

Maksymalne rozdrobnienie surowca gwarantuje dobrą rozpuszczalność w glebie i szybkie działanie nawozu (regulacja pH), które jest istotą nowoczesnych produktów magnezowych. Wysoka zawartość aktywnego, naturalnego magnezu i wapnia zapewnia odpowiednie odżywianie roślin tymi pierwiastkami.

Nawóz wapniowy dolomitowy Dolomag, naturalne dwuskładnikowe wapno magnezowe

Dolomag G to nawóz przeznaczony do zachowawczego wapnowania każdego rodzaju gleby i nawożenia wszystkich gatunków roślin w uprawach polowych, sadowniczych i ogrodniczych oraz użytków zielonych. Dolomag to nawóz wapniowo-magnezowy produkowany z naturalnego surowca, jakim jest dolomit. Dolomit jest skałą wapienno-magnezową, która charakteryzuje się wysoką zawartością wapnia i magnezu oraz niskim poziomem glinu i innych metali ciężkich. Nawóz Dolomag ma postać drobnoziarnistych granulek, które są łatwe do aplikacji i rozpuszczają się w glebie, uwalniając zawarte w nich składniki pokarmowe.

Nawóz Dolomag stosuje się w celu poprawy właściwości gleby, zwłaszcza jej pH, który wpływa na przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Wapń i magnez zawarte w nawozie Dolomag są niezbędne dla rozwoju roślin, zwłaszcza dla prawidłowego kształtowania tkanek roślinnych, regulacji procesów metabolicznych, transportu substancji pokarmowych oraz odporności roślin na choroby i szkodniki.

Nawóz Dolomag stosowany jest głównie w uprawach rolniczych, takich jak warzywa, owoce, zboża, a także w ogrodach i przydomowych uprawach roślin ozdobnych. Dzięki regularnemu stosowaniu nawozu Dolomag poprawia się jakość i plonowanie upraw, a rośliny stają się bardziej odporne na stresy środowiskowe.