bi water
  • bi water

  Bi Water

  Agrarius
  35,61 zł brutto
  (28,95 zł netto)
  Jednostka
  • 100G
  Ilość
  bi water - bakterie do oczka wodnego to preparat mikrobiologiczny oparty na specjalnie dobranych, niepatogennych szczepach bakterii z rodzaju Bacillus sp. Produkt służy do biologicznego oczyszczania zbiorników wodnych (oczek wodnych, stawów, akwariów i basenów). Forma sucha produktu przyczynia się do długoterminowego zachowania żywotności mikroorganizmów.

  bi water - bakterie do oczka wodnego

  W środowisku wodnym bakterie spożywają intensywnie rozpuszczone produkty rozkładu organicznego tj.: amoniak, azotyny, azotany, fosforany, mocznik itp., redukując w ten sposób ich koncentrację w zbiorniku wodnym. W akwariach, stawach i basenach wystarczająco napowietrzonych następuje ich samooczyszczenie ze względu na szybkie spożywanie przez bakterie zawarte w bi water rozpuszczalnych form azotu, fosforu, substancji mineralnych. Dzięki samooczyszczaniu się wody zmniejsza się również akumulacja formacji dennych i ryzyko rozmnażania się patogennych mikroorganizmów.

  Regularne stosowanie bi water zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin i glonów, a także tworzeniu się obcych i nieprzyjemnych zapachów. Podczas hodowli ryb w sztucznych zbiornikach preparat bi water pozwala zachować zdrową i czystą wodę. Preparat można stosować w obecności ryb.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: