Rexade Esteron Pak na 1 hektar
  • Rexade Esteron Pak na 1 hektar

  Rexade Esteron Pak na 1 hektar

  CORTEVA
  161,24 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 156,67 zł
  Jednostka
  • SZT
  Ilość
  Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
  Rexade Esteron Pak na 1 hektar Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 6-10 liści. Środek zwalcza przetacznika perskiego oraz fiołka polnego do fazy pąków kwiatowych. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5stopni Celsjusza) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach.

  Środek zwalcza wszystkie chwasty wrażliwe, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 stopni Celsjusza.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Rexade Esteron Pak na 1 hektar

  Esteron jest środkiem chwastobójczym do stosowania nalistnego jeden raz w sezonie wegetacyjnym, do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w jęczmieniu ozimym, pszenicy ozimej, jęczmieniu jarym, pszenicy jarej i kukurydzy. Środek Rexade pobierany przez liścienie i liście, a następnie szybko przemieszczany w całych roślinach. Środek zawiera substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania. Substancje czynne piroksysulam i florasulam blokują działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, a substancja czynna halauksyfen metylu powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin.

  W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto, środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Po zabiegu chwasty wrażliwe przestają rosnąć, następnie pojawiają się deformacje liści i łodyg oraz chlorozy (żółknięcie), prowadzące do nekroz i zamierania chwastów. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania w zależności od gatunku chwastu pojawiają się w ciągu kilku dni do kilku tygodni po zabiegu. Najszybszy i najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w trakcie intensywnego wzrostu.

  Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 6-10 liści. Środek zwalcza przetacznika perskiego oraz fiołka polnego do fazy pąków kwiatowych. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5stopni Celsjusza) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza wszystkie chwasty wrażliwe, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 stopni Celsjusza. Środek Esteron 600 SC pobierany jest przez liście chwastów powodując deformację i zahamowanie wzrostu roślin dwuliściennych. Najskuteczniej niszczy chwasty w fazie 2-6 liści.

  Chwasty wrażliwe: chaber bławatek, gorczyca polna, komosa biała, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku.

  Chwasty średnio wrażliwe: bniec biały, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, rdest ptasi.

  Chwasty średnio odporne: bratek polny, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, przetacznik perski, rdest powojowy.

  Chwasty odporne: chwasty jednoliścienne, gwiazdnica pospolita, krzywoszyj polny, przytulia czepna, rumian polny.
  hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

  16 innych produktów w tej samej kategorii: