Lizawka Lisal NaCl
  • Lizawka Lisal NaCl

  Lizawka Lisal NaCl

  ROLIMPEX
  19,90 zł brutto
  (18,43 zł netto)
  Jednostka
  • 10KG
  Ilość
  Lizawka Lisal NaCl uzupełnia niedobory soli. Sól dla rolnictwa to przede wszystkim lizawki solne dla zwierząt. Przeznaczenie: bydło, konie, owce, kozy, zwierzyna płowa. Pobieranie na zasadzie zlizywania przez zwierzęta.

  Lizawka Lisal NaCl

  Charakterystyka i zastosowanie produktu Lizawka Lisal NaCl:

  Lizawki przeznaczone są do bezpośredniego spożycia jako materiał paszowy przez bydło, konie, kozy, owce.

  Lizawki solne otrzymywane są ze zmielonej soli kamiennej na drodze prasowania. Produkt odpowiada normie PN-C-84081-1-K-L. Produkt nie zawiera alergenów oraz środków spożywczych GMO. Lizawka LISAL przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia jako materiał paszowy przez bydło, konie, kozy, owce i zwierzynę płowa. Brykiety mają kształt graniastosłupów barwy białej o odcieniu szarym. Masa jednostkowa: 10kg netto.

  Zawartość zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego - tolerancja zerowa. Po przeprowadzonych badaniach sól nie budzi zastrzeżeń mikrobiologicznych. Nie występują zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować uszkodzenia przewodu pokarmowego zwierząt.

  Lizawki powinny być przechowywane w magazynach zamkniętych, suchych i przewiewnych. Stanowią one źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Lizawki Lisal przeznaczone są do bezpośredniego spożycia - zlizywania przez bydło, konie, kozy, owce i zwierzynę płową. Lizawki solne powinny być przechowywane w magazynach zamkniętych, o podłożu zabezpieczającym możliwość transportu wózkowego. Magazyny powinny być czyste, suche i przewiewne.

  Kłodawskie lizawki solne wzbogacone są o różne kompozycje mikroelementów. Ich stosowanie zaleca się ze względu na pogarszające się w naszym kraju zasobność gleb w mikroelementy.

  Wyniki badań nad przyswajalnością mikroelementów z pasz przez przeżuwaczy wskazują, że jest ona niższa niż dotychczas sadzono, wynosi bowiem 50%. Należy więc uzupełniać deficyt mikroelementów przez skarmianie zwierząt lizawkami.

  2 innych produktów w tej samej kategorii: