Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SO
  • Niedostępny
  • Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SO
  • Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SO

Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SO

Arkop
133,77 zł brutto
(123,86 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SO to uniwersalny nawóz polecany do dolistnego uzupełniania braków magnezu i siarki. Jako uniwersalny nawóz do wszystkich roślin uprawnych efektywnie działa zarówno w rolnictwie, jak i sadownictwie oraz ogrodnictwie. Zapewnia odpowiednią ilość składników odżywczych i pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania roślin.

Siarczan magnezu jednowodny 23MgO+46 SOuniwersalny nawóz do dolistnego uzupełniania braków magnezu i siarki

Jako kluczowy dla wzrostu roślin pierwiastek magnez warunkuje odporność na choroby i infekcje oraz procesy biochemiczne i metaboliczne roślin. Siarczan magnezu jednowodny to wysoka jakość technologiczna, która przekłada się na rozwój i ilość plonów. Skorzystaj z naszej oferty i sam przekonaj się, jak jednowodny siarczan magnezu może wspomóc Twoje uprawy roślin.

Siarczan magnezu jednowodny to klasyka nawożenia wzbogacona o dodatkowe mikroelementy, dzięki którym pielęgnacja upraw przynosi jeszcze lepsze efekty. Za niezwykłą przyswajalność nawozu i rezultaty widoczne w krótkim czasie odpowiedzialny jest magnez w naturze odpowiadający za przyswajanie składników odżywczych i pokarmowych roślin. Poza wyjątkową skutecznością działania siarczan magnezu to także atrakcyjna cena i duża wydajność preparatu.

Ten ceniony nawóz można stosować samodzielnie jako roztwór wodny albo łączyć z innymi nawozami dolistnymi z naszej oferty lub z mocznikiem, który zintensyfikuje wykorzystanie azotu. Najlepsze efekty zapewnia przygotowanie roztworu wodnego na bazie nawozu siarkowo-magnezowego oraz odpowiedniego nawozu dolistnego - z chelatami bądź innymi mikroelementami (żelazo, miedź, kobalt itp.). Siarczan magnezu jednowodny doskonale nadaje się do zastosowania zarówno w rolnictwie, jak i ogrodnictwie. Uzupełniony o mikroskładniki nawóz siarkowo-magnezowy podczas rozpuszczania podnosi temperaturę roztworu, co tylko zwiększa efektywność działania oprysku - roślina lepiej i szybciej wchłania substancje, które dogłębnie ją odżywiają. W zależności od rodzaju uprawy dostępny w naszej ofercie siarczan magnezu nawóz można stosować przez cały rok - od okresu wiosennej wegetacji aż do końca kwitnienia. Siarczan magnezu w płynie z powodzeniem wspiera takie rolnicze uprawy jak zboża ozime i jare, rzepak, buraki, ziemniaki i kukurydza, a także rośliny strączkowe, chmiel i tytoń. Nawóz siarka i magnez można wykorzystywać również na łąkach i pastwiskach.

Z kolei w uprawach ogrodniczych jednowodny siarczan magnezu skutecznie wspomaga między innymi jabłonie i grusze, truskawki, wiśnie, maliny, winorośle, różnego rodzaju warzywa oraz iglaki i rośliny ozdobne. Magnez jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i wzrostu roślin, siarka zapobiega pojawianiu się chorób i szkodliwej działalności szkodników, a mikroelementy kompleksowo odżywiają rośliny. Siarczan magnezu 25 kg to ekonomiczny nawóz przeznaczony do każdego typu upraw, który dzięki skuteczności działania sprawia, że siarczan magnezu jednowodny to przystępna cena za dużą wydajność. Wysoka skuteczność i szybkość wchłaniania efektywnie przeciwdziałają rozwojowi chorób wywołanych przez czynniki stresogenne lub szkodniki. Optymalna ilość magnezu, siarki i mikroelementów wpływa na jakość i wielkość plonów oraz znacząco poprawia ich parametry niezależnie od pory roku. Siarczan Magnezu Jednowodny podnosi temperaturę cieczy roboczej, dzięki czemu roślina nie jest poddawana szokowi termicznemu.

Siarczan magnezu to optymalne połączenie pierwiastków, dzięki którym możliwy jest prawidłowy rozwój roślin. Nawóz bogaty w siarkę i magnez dostarcza wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, dlatego umożliwia szybkie uzupełnienie ewentualnych niedoborów, tak aby zapewnić warunki potrzebne do prawidłowego wzrostu i uzyskania plonów. Dostępny w naszej ofercie siarczan magnezu jednowodny posiada składniki pokarmowe dobrze wchłaniane przez rośliny, które dogłębnie je odżywiają oraz poprawiają jakość i wielkość plonów - rozpuszczalny w wodzie tlenek magnezu MgO i trójtlenek siarki SO3 uzupełnione o dodatkowe mikroelementy jak cynk oraz mangan. Dzięki temu kompleksowe żywienie roślin nie stanowi żadnego problemu.

8 innych produktów w tej samej kategorii: