Super FOS DAR 40 - wzbogacony superfosforan 40%
  • Super FOS DAR 40 - wzbogacony superfosforan 40%
  • Super FOS DAR 40 - wzbogacony superfosforan 40%

Super FOS DAR 40 - wzbogacony superfosforan 40%

2 070,90 zł
Jednostka
  • 500KG
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
Super FOS DAR 40 to wzbogacony superfosforan 40% P2O5 to uniwersalny, skoncentrowany nawóz na bazie fosforu, który można stosować przedsiewnie, wiosną i jesienią na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne, w tym użytki zielone. Oprócz fosforu zawiera również wapń i siarkę.

Nawóz przeznaczony jest dla roślin wymagających dobrego zaopatrzenia w fosfor, wapń i siarkę, m.in.: rzepak ozimy i jary, gorczyca, kapusta, motylkowe drobnoziarniste (lucerna, koniczyna) oraz inne gatunki roślin np. zboża, kukurydza, ziemniaki i buraki. Zawarty w nawozie wapń i siarka są również cenne w nawożeniu użytków zielonych, gdyż składniki te poprawiają jakość paszy dla przeżuwaczy. Ze względu na wysoką zawartość fosforu bardzo dobry dla roślin nawożonych obornikiem, który zawsze zawiera zbyt mało fosforu w stosunku do potasu.

Super FOS DAR 40, nawóz przedsiewny do wszystkich roślin

To typowy nawóz przedsiewny. Nadaje się do wszystkich roślin. Może być stosowany zarówno jesienią, jak i wiosną. Po rozsianiu na glebę wymieszać nawóz z glebą. Siew można rozpocząć po 3-5 dniach od wymieszania nawozu z glebą. Polecany jest do nawożenia użytków zielonych, gdzie fosfor jest łatwo przyswajalny przez rośliny, ze związków łatwo rozpuszczalnych w wodzie. Na użytkach zielonych nawóz można stosować wczesną wiosną lub latem po pierwszym pokosie (łąki) lub pierwszym wypasie (pastwiska).

Nawóz można stosować na wszystkich glebach, niezależnie od ich zwięzłości i stopnia zakwaszenia. Superfosfat wzbogacony można mieszać w dowolnym momencie ze wszystkimi nawozami oraz tuż przed posmarowaniem saletrą amoniakalną i mocznikiem.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

1 inny produkt w tej samej kategorii: