Slippa
  • Brak w magazynie
  • Slippa
  • Slippa

Slippa

Sumi Agro
853,09 zł brutto
(693,57 zł netto)
Ilość
Brak w magazynie
Slippa to wyjątkowy adiuwant dzięki któremu zwiększysz biologiczną skuteczność Preparat Slippa to wyjątkowy adiuwant dzięki któremu zwiększysz biologiczną skuteczność działania środka ochrony roślin, a tym samym poprawisz efektywność zabiegu! Slippa zwiększa pokrycie rośliny cieczą roboczą. Poprawia również dotarcie substancji czynnych do miejsca działania.

Dzięki wyjątkowym właściwościom ogranicza wpływ czynników środowiskowych na efektywność oprysku. Preparat SLIPPA można stosować w uprawach roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Slippa

Stosując adiuwant Slippa:

  • zwiększysz pokrycie rośliny cieczą roboczą,
  • poprawisz dotarcie substancji czynnych do miejsca działania,
  • ograniczysz wpływ czynników środowiskowych na efektywność oprysku,
  • zapewnisz swoim uprawom lepszą skuteczność zabiegu ochronnego.

Adiuwanty, w przeciwieństwie do środków ochrony roślin, nie wymagają w Polsce rejestracji. Tym samym, aby wprowadzić je do sprzedaży nie trzeba wykonywać żmudnych i kosztownych badań laboratoryjnych i polowych. Producent adiuwantu nie ma prawnego „obowiązku” udowodnić właściwości środka, o których pisze w ulotce czy na opakowaniu. Znane są przypadki adiuwantów produkowanych „w garażu”, niespełniających obietnic opisanych w reklamie. Warto o tym pamiętać decydując się na wybór konkretnego środka. Producent Slippy liderem technologii produkcji adiuwantów w Europie.

Producentem Slippy jest INTERAGRO - lider w technologii produkcji adiuwantów w Europie (w Wielkiej Brytanii jest to firma nr 1). Firma ma ponad 25-letnie doświadczenie w produkcji środków z tej kategorii. Jest obecna w wielu krajach w Europie i na świecie. Produkty powstają we współpracy z wiodącymi ośrodkami badawczymi, rolnikami, organizacjami i ekspertami z branży rolnej. Dostarczane rozwiązania są innowacyjne i służą optymalizacji ochrony, poprawie wydajności i rentowności upraw.

Zwiększ biologiczną skuteczność zabiegu ochrony:

Trudne warunki pogodowe, wysoka presja chorób lub szkodników, krótki okres na wykonanie oprysku… to tylko niektóre sytuacje, które mogą obniżać skuteczność działania środków ochrony roślin. Jednym ze sposobów poprawy skuteczności działania środka oraz ograniczenie wpływu czynników środowiska na działanie substancji aktywnej jest dodatek adiuwantów do roztworu cieczy opryskowej. Do tego celu należy wybrać adiuwant z grupy surfaktantów (zwanych też zwilżaczami lub środkami powierzchniowo-czynnymi). Wykazują one właściwości hydrofilowo-lipofilowe, czyli powinowactwo do wody oraz tłuszczy. Obniżają napięcie powierzchniowe cieczy opryskowej, powodując większą przyczepność kropel i zwilżalność opryskanej powierzchni. Dzięki temu zwiększa się biologiczna skuteczność środka ochrony roślin a tym samym poprawia się efektywność zabiegu.

8 innych produktów w tej samej kategorii: