Quick 05 EC
  • Niedostępny
  • Quick 05 EC
  • Quick 05 EC

Quick 05 EC

SHARDA INDIA
191,92 zł brutto
(177,70 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Quick 05 EC to herbicyd układowy do nalistnego zwalczania chwastów jednoliściennych w roślinach rolniczych i warzywnych.

Substancja czynna: chizalofop-P-butylowy.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Quick 05 EC

Quick 05 EC to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna chizalofop-P-etylowy została zaklasyfikowana do grupy A. Środek pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści, pierwsze objawy są widoczne po upływie około 7 dni od wykonania zabiegu. Pełny efekt jest widoczny po około 3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka.

Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Perz właściwy jest najbardziej wrażliwy w fazie 4-6 liści właściwych.

Zastosowanie herbicydu Quick 05 EC w terminie wiosennym:

  • Chwasty wrażliwe w dawce 3,0 l/ha perz właściwy.
  • Chwasty wrażliwe w dawce 1,2 l/ha miotła zbożowa.
  • Chwasty wrażliwe w dawce 1,0 l/ha wyczyniec polny.

Zastosowanie herbicydu Quick 05 EC w terminie jesiennym:

  • Chwasty wrażliwe w dawce 1,5 l/ha samosiewy zbóż ozimych, wyczyniec polny.
  • Chwasty wrażliwe w dawce 1,0 l/ha miotła zbożowa, samosiewy pszenicy ozimej.

8 innych produktów w tej samej kategorii: