Mocznik Pulrea 46 +INu
  • Mocznik Pulrea 46 +INu
  • Mocznik Pulrea 46 +INu

Mocznik Pulrea 46 +INu

PUŁAWY
84,94 zł
Jednostka
  • 25KG
  • 500KG
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
Mocznik Pulrea 46 z dodatkiem inhibitora ureazy to nawóz azotowy występujący w postaci białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo zwapnowanych, pod wszystkie rośliny uprawy polowej użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki.

Mocznik Pulrea +INu z dodatkiem inhibitora ureazy

Pulrea +INu to mocznik z dodatkiem inhibitora ureazy (NBPT/NPPT), zwiększającego wykorzystanie azotu z nawozu. Nawóz stanowi stabilne źródło azotu dla roślin. Pulrea +INu nie wymaga mieszania z glebą. Obecny w nawozie inhibitor przejściowo blokuje ureazę, czyli naturalnie występujący w środowisku enzym rozkładający mocznik. Dzięki temu nawóz działa dłużej, a straty azotu związane z ulatnianiem się amoniaku są znacznie mniejsze. Deszcz umożliwia wniknięcie mocznika do gleby, gdzie następuje jego rozkład do kationów amonowych pobieranych przez rośliny.

Korzyści ze stosowania mocznika z inhibitorem ureazy:

- zwiększenie efektywności wykorzystania azotu z nawozu,
- silne ograniczenie ulatniania się amoniaku z mocznika - w efekcie nawóz ma wysoką skuteczność w stosowaniu pogłównym,
- zmniejszenie liczby dawek azotu i lepsze dostosowanie terminu nawożenia do terminów innych zabiegów agrotechnicznych (poprawa organizacji pracy w gospodarstwie) oraz warunków pogodowych,
- możliwość stosowania mocznika na wszystkich glebach, poza skrajnie kwaśnymi.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

1 inny produkt w tej samej kategorii: