Mocznik Pulrea 46 +INu
  • Niedostępny
  • Mocznik Pulrea 46 +INu
  • Mocznik Pulrea 46 +INu

Mocznik Pulrea 46 +INu

PUŁAWY
65,93 zł brutto
(61,05 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Mocznik Pulrea 46 z dodatkiem inhibitora ureazy to nawóz azotowy występujący w postaci białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo zwapnowanych, pod wszystkie rośliny uprawy polowej użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki.

Mocznik Pulrea +INu z dodatkiem inhibitora ureazy

Mocznik Pulrea jest jednym z najczęściej stosowanych nawozów azotowych, ze względu na swoją łatwość aplikacji, szybkie uwalnianie azotu oraz stosunkowo niskie koszty w porównaniu z innymi nawozami azotowymi. Azot zawarty w moczniku jest dostępny dla roślin w postaci jonów amonowych, co umożliwia jego szybkie wchłanianie przez korzenie.

INu (Inhibitor Nitrifikacji) to dodatek do mocznika, który zmniejsza utratę azotu w wyniku denitryfikacji i wyjaławiania azotu. Działanie INu polega na hamowaniu bakterii nitrifikacyjnych w glebie, które przekształcają amoniak i jony amonowe w azotany, które są bardziej podatne na utratę z gleby. Dzięki temu, dodatek INu pozwala na efektywniejsze wykorzystanie azotu z mocznika przez rośliny.

Pulrea +INu to mocznik z dodatkiem inhibitora ureazy (NBPT/NPPT), zwiększającego wykorzystanie azotu z nawozu. Nawóz stanowi stabilne źródło azotu dla roślin. Pulrea +INu nie wymaga mieszania z glebą. Obecny w nawozie inhibitor przejściowo blokuje ureazę, czyli naturalnie występujący w środowisku enzym rozkładający mocznik. Dzięki temu nawóz działa dłużej, a straty azotu związane z ulatnianiem się amoniaku są znacznie mniejsze. Deszcz umożliwia wniknięcie mocznika do gleby, gdzie następuje jego rozkład do kationów amonowych pobieranych przez rośliny.

Korzyści ze stosowania mocznika z inhibitorem ureazy:

  • zwiększenie efektywności wykorzystania azotu z nawozu,
  • silne ograniczenie ulatniania się amoniaku z mocznika - w efekcie nawóz ma wysoką skuteczność w stosowaniu pogłównym,
  • zmniejszenie liczby dawek azotu i lepsze dostosowanie terminu nawożenia do terminów innych zabiegów agrotechnicznych (poprawa organizacji pracy w gospodarstwie) oraz warunków pogodowych,
  • możliwość stosowania mocznika na wszystkich glebach, poza skrajnie kwaśnymi.

1 inny produkt w tej samej kategorii: