Bizon
  • Bizon
  • Bizon

  Bizon

  Corteva
  121,22 zł brutto
  (112,24 zł netto)
  Jednostka
  • 1L
  • 5L
  Ilość
  Bizon kompleksowy herbicyd stosowany do jesiennego zwalczania miotły zbożowej oraz chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych.

  Substancja czynna: diflufenikan 100 g/l, florasulam 3,75 g/l, penoksulam 15g/l.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Jak działa herbicyd Bizon?

  Bizon to nowoczesny środek chwastobójczy do powschodowego, jesiennego zwalczania chwastów w zbożach ozimych: pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie i jęczmieniu ozimym. Preparat łączy skuteczność zwalczania miotły zbożowej i wielu chwastów dwuliściennych z elastycznym terminem zastosowania.

  Herbicyd Bizon – substancje czynne

  Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania.

  Diflufenikan jest herbicydem o działaniu kontaktowym (w niewielkim stopniu przemieszczającym się w roślinie), zaliczanym do inhibitorów biosyntezy karotenoidów i chlorofilu w komórkach chwastów. Brak tych struktur powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek, co szczególnie jest widoczne w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby, wytwarzając cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty.

  Florasulam i penoksulam wykazują działanie układowe, pobierane są głównie przez liścienie, liście oraz częściowo przez korzenie, przemieszczają się w całej roślinie. Obie substancje czynne zaliczane są do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS/AHAS), enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek, a tym samym zahamowania wzrostu oraz rozwoju chwastów, a w konsekwencji zamierania chwastów.

  Zalety środka chwastobójczego Bizon

  Herbicyd Bizon to unikatowe połączenie i moc aż 3 substancji aktywnych, dzięki czemu nie ma konieczności sporządzania mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami w celu uzupełnienia zakresu zwalczanych chwastów lub wzmocnienia skuteczności. 

  W jakich uprawach można stosować środek Bizon?

  Zwalczanie chwastów w zbożach środkiem Bizon można z powodzeniem przeprowadzić w uprawie pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, pszenżycie ozimym oraz życie ozimym.

  Jakie chwasty zwalcza Bizon?

  Herbicyd Bizon wykorzystuje się do zwalczania chwastów dwuliściennych, takich jak:

  • chaber bławatek,
  • fiołek polny,
  • gwiazdnica pospolita,
  • jasnota purpurowa,
  • jasnota różowa,
  • mak polny,
  • maruna bezwonna,
  • miotła zbożowa,
  • przetacznik bluszczykowy,
  • przetacznik perski,
  • przytulia czepna,
  • samosiewy rzepaku,
  • tasznik pospolity,
  • tobołki polne.

  Jak stosować Bizon?

  Środek chwastobójczy Bizon jest przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych. Oprysk należy wykonywać w odpowiednim terminie, z zachowaniem właściwej dawki, liczby zabiegów oraz ilości wody.

  Bizon – dawkowanie

  Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto ozime

  Herbicyd Bizon należy stosować w jednorazowej dawce 1,0 l/ha

  Termin stosowania:

  • pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11–23),
  • żyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11–14)

  Zalecana ilość wody: 200–300 l/ha

  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  Kiedy stosować herbicyd Bizon?

  Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się, stosując środek na chwasty dwuliścienne znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach.

  W przypadku pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i pszenżyta ozimego termin przypada na fazy od 1. liścia do widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11–23), natomiast w życie ozimym od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11–14).

  W jakich warunkach stosować Bizon?

  Herbicyd Bizon wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły przed jesienną aplikacją. Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

  W jakiej temperaturze można stosować Bizon?

  Środek chwastobójczy Bizon wykazuje skuteczność w temperaturach powietrza w zakresie 5°C–25°C.

  Bezpieczne stosowanie herbicydu Bizon

  Sporządzając mieszaninę oraz wykonując oprysk środkiem chwastobójczym Bizon, należy zachować odpowiednie środki ochrony osobistej, a także zachować szczególną ostrożność w pobliżu wód powierzchniowych. Odpowiednie stosowanie herbicydu jest w pełni bezpieczne.

  Ile kosztuje herbicyd Bizon?

  Cena herbicydu Bizon jest uzależniona od wielkości opakowania, a także od dystrybutora. Warto jednak wybierać sprawdzonych sprzedawców, nie kierując się nadmiernie ceną.

  Gdzie kupić Bizon?

  Herbicyd na zboża ozime Bizon można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Hotfarm. W przypadku potrzeby uprzedniego zasięgnięcia porady można skontaktować się poprzez formularz kontaktowy, telefon lub mail dostępne w zakładce Kontakt.

  Dostępne opakowania herbicydu Bizon

  Środek chwastobójczy na zboża ozime Bizon dostępny jest w dwóch pojemnościach – 1 l oraz 5 l.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: