Bizon
 • Niedostępny
 • Bizon
 • Bizon

Bizon

CORTEVA
118,43 zł brutto
(109,66 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Bizon kompleksowy herbicyd o działaniu układowym stosowany do jesiennego zwalczania miotły zbożowej oraz chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych.

Substancja czynna: diflufenikan 100 g/l, florasulam 3,75 g/l, penoksulam 15g/l.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Jak działa herbicyd Bizon?

Bizon to nowoczesny środek chwastobójczy do powschodowego, jesiennego zwalczania chwastów w zbożach ozimych: pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie i jęczmieniu ozimym. Preparat łączy skuteczność zwalczania miotły zbożowej i wielu chwastów dwuliściennych z elastycznym terminem zastosowania.

Herbicyd Bizon – substancje czynne

Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania.

Diflufenikan jest herbicydem o działaniu kontaktowym (w niewielkim stopniu przemieszczającym się w roślinie), zaliczanym do inhibitorów biosyntezy karotenoidów i chlorofilu w komórkach chwastów. Brak tych struktur powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek, co szczególnie jest widoczne w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby, wytwarzając cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty.

Florasulam i penoksulam wykazują działanie układowe, pobierane są głównie przez liścienie, liście oraz częściowo przez korzenie, przemieszczają się w całej roślinie. Obie substancje czynne zaliczane są do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS/AHAS), enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek, a tym samym zahamowania wzrostu oraz rozwoju chwastów, a w konsekwencji zamierania chwastów.

Zalety środka chwastobójczego Bizon

Herbicyd Bizon to unikatowe połączenie i moc aż 3 substancji aktywnych, dzięki czemu nie ma konieczności sporządzania mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami w celu uzupełnienia zakresu zwalczanych chwastów lub wzmocnienia skuteczności. 

W jakich uprawach można stosować środek Bizon?

Zwalczanie chwastów w zbożach środkiem Bizon można z powodzeniem przeprowadzić w uprawie pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym, pszenżycie ozimym oraz życie ozimym.

Jakie chwasty zwalcza Bizon?

Herbicyd Bizon wykorzystuje się do zwalczania chwastów dwuliściennych, takich jak:

 • chaber bławatek,
 • fiołek polny,
 • gwiazdnica pospolita,
 • jasnota purpurowa,
 • jasnota różowa,
 • mak polny,
 • maruna bezwonna,
 • miotła zbożowa,
 • przetacznik bluszczykowy,
 • przetacznik perski,
 • przytulia czepna,
 • samosiewy rzepaku,
 • tasznik pospolity,
 • tobołki polne.

Jak stosować Bizon?

Środek chwastobójczy Bizon jest przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych. Oprysk należy wykonywać w odpowiednim terminie, z zachowaniem właściwej dawki, liczby zabiegów oraz ilości wody.

Bizon – dawkowanie

Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto ozime

Herbicyd Bizon należy stosować w jednorazowej dawce 1,0 l/ha

Termin stosowania:

 • pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11–23),
 • żyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11–14)

Zalecana ilość wody: 200–300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Kiedy stosować herbicyd Bizon?

Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się, stosując środek na chwasty dwuliścienne znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach.

W przypadku pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i pszenżyta ozimego termin przypada na fazy od 1. liścia do widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11–23), natomiast w życie ozimym od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11–14).

W jakich warunkach stosować Bizon?

Herbicyd Bizon wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły przed jesienną aplikacją. Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

W jakiej temperaturze można stosować Bizon?

Środek chwastobójczy Bizon wykazuje skuteczność w temperaturach powietrza w zakresie 5°C–25°C.

Bezpieczne stosowanie herbicydu Bizon

Sporządzając mieszaninę oraz wykonując oprysk środkiem chwastobójczym Bizon, należy zachować odpowiednie środki ochrony osobistej, a także zachować szczególną ostrożność w pobliżu wód powierzchniowych. Odpowiednie stosowanie herbicydu jest w pełni bezpieczne.

Ile kosztuje herbicyd Bizon?

Cena herbicydu Bizon jest uzależniona od wielkości opakowania, a także od dystrybutora. Warto jednak wybierać sprawdzonych sprzedawców, nie kierując się nadmiernie ceną.

Gdzie kupić Bizon?

Herbicyd na zboża ozime Bizon można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Hotfarm. W przypadku potrzeby uprzedniego zasięgnięcia porady można skontaktować się poprzez formularz kontaktowy, telefon lub mail dostępne w zakładce Kontakt.

Dostępne opakowania herbicydu Bizon

Środek chwastobójczy na zboża ozime Bizon dostępny jest w dwóch pojemnościach – 1 l oraz 5 l.

8 innych produktów w tej samej kategorii: