Prosaro 250 EC
 • Brak w magazynie
 • Prosaro 250 EC

Prosaro 250 EC

672,78 zł brutto
(622,94 zł netto)
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 914,64 zł
Ilość
Brak w magazynie
Prosaro 250 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Substancje czynne: substancji czynnych: protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 125g/l (12,68%), tebukonazol (związek z grupy triazoli) - 125 g/l (12,68%).

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Jak działa fungicyd Prosaro 250 EC?

Prosaro 250 EC to fungicyd na zboża ozime i jare o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego. Efektywnie zwalcza szerokie spektrum chorób, stanowiących poważne zagrożenie dla upraw zbóż.

Środek grzybobójczy Prosaro 250 EC – substancje czynne

Prosaro 250 EC zawiera dwie substancje czynne: protiokonazol i tebukonazol, należące do grupy triazoli. Substancje te działają synergicznie, wzmacniając działanie fungicydu na szerokie spektrum chorób grzybiczych w uprawach.

Zalety oprysku grzybobójczego na zboża Prosaro 250 EC

Środek grzybobójczy Prosaro 250 EC wyróżnia się szeregiem zalet, które sprawiają, że jest on wyjątkowo efektywny w ochronie zbóż. Dzięki działaniu układowemu jest wchłaniany przez rośliny i transportowany w ich tkankach, co umożliwia ochronę zarówno opryskiwanych części roślin, jak i tych, które dopiero się rozwijają. Forma koncentratu do sporządzania emulsji wodnej ułatwia aplikację fungicydu na zboża i pozwala na precyzyjne dawkowanie, co przekłada się na opłacalność ekonomiczną.

W jakich uprawach można stosować fungicyd na zboże Prosaro 250 EC?

Prosaro 250 EC można stosować w szerokim zakresie upraw, w tym w:

 • pszenicy ozimej,
 • pszenicy jarej,
 • pszenżycie ozimym ,
 • pszenżycie jarym,
 • jęczmieniu ozimym,
 • jęczmieniu jarym,
 • życie.

Jakie choroby zwalcza fungicyd Prosaro 250 EC?

Fungicyd Prosaro 250 EC jest skuteczny przeciwko szeregowi chorób grzybowych, w tym:

 • mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw,
 • rdzy brunatnej,
 • septoriozie paskowanej liści,
 • septoriozie plew,
 • brunatnej plamistości liści,
 • fuzariozie kłosów,
 • czerni zbóż,
 • rynchosporiozie zbóż,
 • plamistości siatkowej liści. 

Kiedy stosować oprysk grzybobójczy do roślin Prosaro 250 EC?

Oprysk grzybobójczy do roślin Prosaro 250 EC należy stosować zapobiegawczo lub interwencyjnie, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy chorób, od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia. W warunkach sprzyjających rozwojowi chorób kłosów na pszenicy ozimej: septoriozy plew i fuzariozy kłosów, termin oprysku grzybobójczego można wydłużyć do fazy dojrzałości wodnej ziarna.

W jakiej temperaturze stosować środek grzybobójczy na zboże Prosaro 250 EC?

Optymalne warunki do stosowania środka grzybobójczego Prosaro 250 EC przypadają w temperaturze przekraczającej 12°C.

Jak stosować środek grzybobójczy Prosaro 250 EC?

Oprysk grzybobójczy na zboża Prosaro 250 EC należy stosować przy użyciu samobieżnego lub polowego opryskiwacza z wykorzystaniem opryskiwania drobnokroplistego.

Oprysk grzybobójczy Prosaro 250 EC – dawkowanie

Dawkowanie środka grzybobójczegona zboże Prosaro 250 EC wynosi 0,75–1 l/ha, w zależności od warunków i nasilenia chorób. W przypadku większego zagrożenia chorobami zaleca się stosowanie maksymalnej dawki, aby zapewnić optymalną ochronę roślin przed infekcjami.

Jaki okres karencji ma fungicyd na zboże Prosaro 250 EC?

Okres karencji dla środka grzybobójczego do zbóż Prosaro 250 EC wynosi 35 dni dla zbóż przeznaczonych na ziarno. Ważne, aby przestrzegać tego okresu przed zbiorami w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Bezpieczne stosowanie środka grzybobójczego na zboża Prosaro 250 EC

Podczas stosowania fungicydu na zboża Prosaro 250 EC należy stosować środki ochrony osobistej, a także przestrzegać zaleceń dotyczących ochrony środowiska, m.in. poprzez wyznaczenie strefy buforowej od wód powierzchniowych.

Gdzie kupić oprysk Prosaro 250 EC?

Oprysk grzybobójczy Prosaro 250 EC jest dostępny do zakupu w sklepie internetowym HotFarm.pl, który oferuje szeroką gamę środków ochrony roślin. HotFarm to zaufany dostawca, który gwarantuje autentyczność wszystkich produktów oraz zapewnia szybką i bezpieczną dostawę.

Ile kosztuje środek grzybobójczy na zboża Prosaro 250 EC?

Koszt zakupu fungicydu na zboża Prosaro 250 EC zależy od dostawcy i ilości zakupionego produktu. Dokładna cena dostępna jest na stronie sklepu internetowego HotFarm.pl.

Dostępne opakowania fungicydu Prosaro 250 EC

Oprysk na T2 Prosaro 250 EC jest dostępny w 5 l opakowaniach.

Dawkowanie fungicydu Prosaro 250 EC

Pszenica ozima

 • mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści, fuzarioza kłosów, czerń zbóż

Pszenica jara

 • mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza paskowana liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów.

Pszenżyto ozime

 • rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza plew, septorioza paskowana liści, rynchosporioza zbóż, fuzarioza kłosów.

Pszenżyto jare

 • mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, brunatna plamistość liści, fuzarioza kłosów.

Jęczmień jary

 • mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa liści, fuzarioza kłosów, czerń zbóż.

Jęczmień ozimy

 • mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa liści, fuzarioza kłosów.

Żyto rdza

 • brunatna, fuzarioza kłosów, brunatna plamistość liści, rynchosporioza zbóż.
 1. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 l/ha
 2. Zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 0,75-1 l/ha.
 3. Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub interwencyjnie z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia (BBCH 30-59)
 4. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
 5. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
 6. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1
 7. Wyższą z zalecanych dawek stosować w warunkach większego zagrożenia chorobami.
 8. Uwaga: W warunkach sprzyjających rozwojowi chorób kłosów na pszenicy ozimej: septoriozy plew i fuzariozy kłosów zalecany termin zabiegu opryskiwania można wydłużyć do fazy dojrzałości wodnej ziarna, przestrzegając terminu karencji.

8 innych produktów w tej samej kategorii: