Syrius 250 EW
    • Syrius 250 EW
    • Syrius 250 EW

    Syrius 250 EW

    NUFARM
    227,58 zł brutto
    (210,72 zł netto)
    Jednostka
    • 5L
    • 10L
    Ilość
    Syrius 250 EW to układowy fungicyd działający zapobiegawczo i interwencyjnie, do stosowania jesiennego i wiosennego w rzepaku ozimym oraz wiosennego w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jarym.

    Substancja czynna: tebukonazol 250 g/l.

    Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

    Jak działa fungicyd Syrius 250 EW?

    Oprysk Syrius 250 EW to fungicyd o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż i rzepaku przed chorobami grzybowymi.

    Środek grzybobójczy Syrius 250 EW – substancje czynne

    Substancją czynną w oprysku grzybobójczym Syrius 250 EW jest tebukonazol, należący do grupy triazoli. Tebukonazol charakteryzuje się silnym i długotrwałym działaniem przeciwko chorobom grzybowym, co czyni Syrius 250 EW niezwykle efektywnym w ochronie upraw.

    Zalety oprysku grzybobójczego Syrius 250 EW

    Największą zaletą środka grzybobójczego Syrius 250 EW jest jego wszechstronność i skuteczność. Fungicyd ten zwalcza najważniejsze choroby grzybowe, takie jak mączniak prawdziwy, rdza, septorioza i fuzarioza kłosów.

    W jakich uprawach można stosować Syrius 250 EW?

    Syrius 250 EW znajduje zastosowanie w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i ozimego oraz rzepaku ozimego. Jest to środek grzybobójczy do roślin, który efektywnie chroni te uprawy przed najważniejszymi chorobami grzybowymi.

    Jakie choroby zwalcza fungicyd Syrius 250 EW?

    Fungicyd Syrius 250 EW chroni przed takimi chorobami jak:

    • mączniak prawdziwy zbóż i traw,
    • rdza brunatna,
    • septorioza paskowana liści,
    • fuzarioza kłosów,
    • plamistość siatkowa jęczmienia,
    • sucha zgnilizna kapustnych,
    • czerń krzyżowych.

    Kiedy stosować oprysk grzybobójczy do roślin Syrius 250 EW?

    Środek grzybobójczy do roślin Syrius 250 EW należy stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia w przypadku zbóż. W rzepaku można go stosować dwukrotnie – zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób jesienią w fazie 2–8 liści rzepaku, a następnie wiosną od początku wydłużania pędu głównego do końca fazy kwitnienia.

    W jakich warunkach stosować środek grzybobójczy Syrius 250 EW?

    Aby zapewnić maksymalną skuteczność oprysku grzybobójczego Syrius 250 EW, zaleca się jego stosowanie w temperaturze powyżej 12°C. Należy również stosować się do dobrych praktyk rolniczych, takich jak rotacja środków grzybobójczych o różnych mechanizmach działania.

    W jakiej temperaturze można stosować fungicyd Syrius 250 EW?

    Fungicyd Syrius 250 EW powinien być stosowany w temperaturze powyżej 12°C, aby zapewnić optymalną efektywność działania i absorpcję przez rośliny.

    Jak stosować środek grzybobójczy Syrius 250 EW?

    Fungicyd Syrius 250 EW jest przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, a opryskiwanie dla najlepszego pokrycia powinno być drobnokropliste.

    Oprysk grzybobójczy Syrius 250 EW – dawkowanie

    Zalecana dawka środka grzybobójczego Syrius 250 EW wynosi 1,0 l/ha. W zbożach środek można stosować maksymalnie 1 raz w sezonie, natomiast w rzepaku 1 zabieg w sezonie co 2 lata bądź 2 zabiegi co 3 lata.

    Jaki okres karencji ma fungicyd Syrius 250 EW?

    Okres karencji oprysku grzybobójczego Syrius 250 EW dla rzepaku wynosi 56 dni. Pszenicy i jęczmienia okres karencji nie dotyczy, co oznacza, że można zbierać plony bez dodatkowego oczekiwania po zastosowaniu środka.

    Bezpieczne stosowanie środka grzybobójczego Syrius 250 EW

    Podczas stosowania fungicydu Syrius 250 EW należy unikać kontaktu z cieczą użytkową i stosować odpowiednią odzież ochronną. Ważne również, by nie zanieczyszczać wód.

    Ile kosztuje środek Syrius 250 EW?

    Cena środka Syrius 250 EW może się różnić w zależności od wielkości zakupionego opakowania. Szczegółowe informacje o cenie dostępne są na stronie HotFarm.pl.

    Gdzie kupić oprysk Syrius 250 EW?

    Oprysk Syrius 250 EW jest dostępny w specjalistycznym sklepie internetowym HotFarm.pl. Sklep HotFarm oferuje szeroki wybór środków ochrony roślin, w tym Syrius 250 EW, zapewniając łatwy dostęp do tego preparatu.

    Dostępne opakowania fungicydu Syrius 250 EW

    Syrius 250 EW jest oferowany w opakowaniu o pojemności 1l, 5l, 10l.

    Dawkowanie Syrius 250 EW:

    Pszenica ozima

    • mączniak prawdziwy zbóż i traw,
    • rdza brunatna,
    • septorioza paskowana liści,
    • fuzarioza kłosów

    Jęczmień ozimy

    • jęczmień jary mączniak prawdziwy zbóż i traw,
    • rdza jęczmienia,
    • plamistość siatkowa jęczmienia
    1. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
    2. Termin stosowania: Środek stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia (BBCH 30-69), zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób.
    3. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.
    4. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
    5. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

    Rzepak ozimy

    • Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
    • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2 (1 zabieg jesienią i 1 zabieg wiosną) co 3 lata
    • Zalecana ilość wody: 100 - 400 l/ha.
    • Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
    1. Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób jesienią w fazie 2-8 liści rzepaku (BBCH 12-18)
      • sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych
        • Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
        • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 co 2 lata.
    2. Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób jesienią w fazie 2 - 8 liści rzepaku (BBCH 12-18), a następnie wiosną od początku wydłużania pędu głównego do końca fazy kwitnienia (BBCH 30-69)

    jesienią w fazie 2 - 8 liści rzepaku (BBCH 12-18)

    • sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych

    wiosną, w fazie wzrostu pędu głównego (BBCH 30-39)

    • sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych

    lub wiosną od fazy żółtego pąka do fazy opadania pierwszych płatków kwiatowych (BBCH 59-69)

    • szara pleśń, zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych

    Uwaga: Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku. Zastosowanie środka wpływa na hamowanie wzrostu części nadziemnej roślin rzepaku i może przyczynić się do polepszenia przezimowania plantacji oraz zmniejszenia zagrożenia wylegnięciem.

    8 innych produktów w tej samej kategorii: