Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC

  Tilmor 240 EC

  781,51 zł brutto
  (723,62 zł netto)
  Jednostka
  • 5L
  • 200L
  • 15L
  Ilość
  Tilmor 240 EC to fungicyd układowy o działaniu zapobiegawczym i interwencyjnym, do jesiennej i wiosennej ochrony rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Substancja czynna: tebukonazol 160 g/l, protiokonazol 80 g/l.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Tilmor 240 EC

  Tilmor 240 EC to środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami grzybowymi. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

  Kluczowe korzyści stosowania fungicydu Timor 240 EC

  Tilmor 240 EC jest optymalną kombinacją fungicydu i harmonijnie działającego regulatora wzrostu. Zapobiega przedwczesnemu wyrastaniu pędu głównego rzepaku, pobudzając jednocześnie do wzrostu pędy boczne. Opryskany łan nie wylega, równomiernie dojrzewa i jest ekonomiczniejszy w zbiorze, biorąc pod uwagę czas kombajnowania.

  Cel stosowania wiosną w rzepaku preparatu Tilmor 240 EC

  Stosowanie środka wiosną w rzepaku ozimym przyczynia się do zwalczania występujących chorób pochodzących z okresu jesiennego i wczesnowiosennego. Oprysk wiosenny ma na celu interwencyjne i zapobiegawcze działanie przeciwko suchej zgniliźnie, szarej pleśni i czerni krzyżowych. Jednocześnie zapewnia szybszą regenerację masy korzeniowej (działanie protiokonazolu) oraz części nadziemnych po okresie zimowym.

  Kiedy wiosną najlepiej zastosować Tilmor w rzepaku

  Tilmor należy stosować wczesną wiosną po ruszeniu wegetacji, w fazie wzrostu pędu głównego. Jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające na wykonanie wczesnego zabiegu, możliwe jest (zalecenie rejestracyjne) jego wykonanie do fazy pąkowania rzepaku. Zalecana dawka to 1 l/ha, przy zastosowaniu oprysku drobnokroplistego.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: