Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC

  Tilmor 240 EC

  758,34 zł brutto
  (702,17 zł netto)
  Jednostka
  • 5L
  • 200L
  • 15L
  Ilość
  Tilmor 240 EC to fungicyd układowy o działaniu zapobiegawczym i interwencyjnym, do jesiennej i wiosennej ochrony rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

  Substancja czynna: tebukonazol 160 g/l, protiokonazol 80 g/l.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Jak działa środek Tilmor 240 EC?

  Fungicyd na rzepak Tilmor 240 EC jest koncentratem do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym, przeznaczonym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego. Wnika głęboko w strukturę roślin, zapewniając długotrwałą ochronę przed chorobami. Oprócz zwalczania patogenów Tilmor 240 EC zastosowany jesienią stymuluje rozwój systemu korzeniowego roślin i powoduje zahamowanie wzrostu łodygi, co przekłada się na lepszą zimotrwałość i odporność na stresy środowiskowe, a wiosną – wpływa na skrócenie łodyg i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza zagrożenie wyleganiem.

  Oprysk grzybobójczy na rzepak Tilmor 240 EC – substancje czynne

  Oprysk Tilmor 240 EC zawiera dwa kluczowe składniki aktywne: protiokonazol i tebukonazol. Obie substancje czynne należą do grupy triazoli i są znane ze swojej efektywności w zwalczaniu szerokiego spektrum chorób grzybowych.

  Zalety środka grzybobójczego Tilmor 240 EC

  Środek grzybobójczy na rzepak Tilmor 240 EC jest skuteczny w zwalczaniu kluczowych chorób grzybowych, co przekłada się na zdrowsze rośliny i wyższe plony. Wspomaga również rozwój roślin, co jest szczególnie ważne w przypadku upraw narażonych na trudne warunki.

  W jakich uprawach można stosować Tilmor 240 EC?

  Fungicyd Tilmor 240 EC jest przeznaczony do ochrony rzepaku ozimego i jarego. Można go stsoować zarówno w formie zapobiegawczej, jak i interwencyjnej, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem w ochronie tej rośliny.

  Jakie choroby zwalcza fungicyd na rzepak Tilmor 240 EC?

  Oprysk Tilmor 240 EC skutecznie zwalcza takie choroby grzybowe rzepaku jak: sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych, szara pleśń, a także wykazuje średni poziom zwalczania mączniaka prawdziwego i rzekomego.

  Kiedy stosować środek grzybobójczy na rzepak Tilmor 240 EC?

  Optymalny czas stosowania Tilmor 240 EC w rzepaku ozimym przypada jesienią w stadium 4–8 liści rzepaku oraz wiosną od fazy wzrostu pędu głównego do fazy pąkowania.

  W jakiej temperaturze można stosować fungicyd Tilmor 240 EC?

  Aby osiągnąć najlepsze efekty, Tilmor 240 EC powinien być stosowany w temperaturze powyżej 12°C. Stosowanie środka na rzepak w tej temperaturze zapewnia najwyższą efektywność działania substancji czynnych i ochronę roślin przed chorobami.

  Jak stosować oprysk grzybobójczy na rzepak Tilmor 240 EC?

  Fungicyd na rzepak Tilmor 240 EC jest przeznaczony do stosowania z wykorzystaniem opryskiwaczy polowych z opryskiwaniem drobnokroplistym, aby zapewnić równomierną aplikację środka na rośliny.

  Środek grzybobójczy Tilmor 240 EC – dawkowanie

  Dla rzepaku ozimego zalecane dawki oprysku Tilmor 240 EC wynoszą od 0,75 l/ha wiosną do 1 l/ha jesienią, natomiast w rzepaku jarym dawka może wynosić od 0,75 do 1 l/ha, w zależności od nasilenia infekcji.

  Jaki okres karencji ma fungicyd na rzepak Tilmor 240 EC?

  Okres karencji dla Tilmor 240 EC, czyli czas od ostatniego zastosowania do zbiorów, wynosi 56 dni dla rzepaku ozimego i jarego. Jest to ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego.

  Bezpieczne stosowanie oprysku grzybobójczego Tilmor 240 EC

  Podczas stosowania Tilmor 240 EC należy przestrzegać środków ostrożności, takich jak używanie odzieży ochronnej i unikanie zanieczyszczania wód. Środek ten jest bezpieczny dla użytkownika i środowiska, o ile stosuje się go zgodnie z zaleceniami.

  Ile kosztuje środek grzybobójczy Tilmor 240 EC?

  Koszt Tilmor 240 EC jest uzależniony od wielkości opakowania. Dokładną cenę można sprawdzić na HotFarm.pl.

  Gdzie kupić fungicyd na rzepak Tilmor 240 EC?

  Oprysk Tilmor 240 EC jest dostępny do zakupu w sklepie internetowym HotFarm.pl.

  Dostępne opakowania oprysku na rzepak Tilmor 240 EC

  Fungicyd Tilmor 240 EC można zakupić w pojemnościach 200ml, 5l i 15l, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: