Tilmor 240 EC
  • -15%
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC

Tilmor 240 EC

Zniżka 15%
810,03 zł
688,53 zł brutto
750,03 zł
(637,53 zł netto)
Jednostka
  • 5L
  • 15L
Ilość
Tilmor 240 EC to fungicyd układowy o działaniu zapobiegawczym i interwencyjnym, do jesiennej i wiosennej ochrony rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

Substancja czynna: tebukonazol 160 g/l, protiokonazol 80 g/l.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Tilmor 240 EC

Tilmor 240 EC to środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami grzybowymi. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

Kluczowe korzyści stosowania fungicydu Timor 240 EC

Tilmor 240 EC jest optymalną kombinacją fungicydu i harmonijnie działającego regulatora wzrostu. Zapobiega przedwczesnemu wyrastaniu pędu głównego rzepaku, pobudzając jednocześnie do wzrostu pędy boczne. Opryskany łan nie wylega, równomiernie dojrzewa i jest ekonomiczniejszy w zbiorze, biorąc pod uwagę czas kombajnowania.

Cel stosowania wiosną w rzepaku preparatu Tilmor 240 EC

Stosowanie środka wiosną w rzepaku ozimym przyczynia się do zwalczania występujących chorób pochodzących z okresu jesiennego i wczesnowiosennego. Oprysk wiosenny ma na celu interwencyjne i zapobiegawcze działanie przeciwko suchej zgniliźnie, szarej pleśni i czerni krzyżowych. Jednocześnie zapewnia szybszą regenerację masy korzeniowej (działanie protiokonazolu) oraz części nadziemnych po okresie zimowym.

Kiedy wiosną najlepiej zastosować Tilmor w rzepaku

Tilmor należy stosować wczesną wiosną po ruszeniu wegetacji, w fazie wzrostu pędu głównego. Jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające na wykonanie wczesnego zabiegu, możliwe jest (zalecenie rejestracyjne) jego wykonanie do fazy pąkowania rzepaku. Zalecana dawka to 1 l/ha, przy zastosowaniu oprysku drobnokroplistego.

8 innych produktów w tej samej kategorii: