Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC
  • Tilmor 240 EC

Tilmor 240 EC

2 348,49 zł brutto
(2 174,53 zł netto)
Jednostka
  • 15L
  • 200L
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
Tilmor 240 EC to środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami grzybowymi. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Tilmor 240 EC

Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami grzybowymi. Środek wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin rzepaku.

Kluczowe korzyści stosowania

Tilmor 240 EC jest optymalną kombinacją fungicydu i harmonijnie działającego regulatora wzrostu. Zapobiega przedwczesnemu wyrastaniu pędu głównego rzepaku, pobudzając jednocześnie do wzrostu pędy boczne. Opryskany łan nie wylega, równomiernie dojrzewa i jest ekonomiczniejszy w zbiorze, biorąc pod uwagę czas kombajnowania.

Cel stosowania wiosną w rzepaku preparatu Tilmor 240 EC

Stosowanie środka wiosną w rzepaku ozimym przyczynia się do zwalczania występujących chorób pochodzących z okresu jesiennego i wczesnowiosennego. Oprysk wiosenny ma na celu interwencyjne i zapobiegawcze działanie przeciwko suchej zgniliźnie, szarej pleśni i czerni krzyżowych. Jednocześnie zapewnia szybszą regenerację masy korzeniowej (działanie protiokonazolu) oraz części nadziemnych po okresie zimowym.

Kiedy wiosną najlepiej zastosować Tilmor w rzepaku

Tilmor należy stosować wczesną wiosną po ruszeniu wegetacji, w fazie wzrostu pędu głównego. Jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające na wykonanie wczesnego zabiegu, możliwe jest (zalecenie rejestracyjne) jego wykonanie do fazy pąkowania rzepaku.

  • Zalecana dawka to 1 l/ha, przy zastosowaniu oprysku drobnokroplistego.
  • Typ produktu - Fungicyd
  • Typ formulacji - EC
  • Składnik czynny - tebukonazol 160 g/l, protiokonazol 80 g/l
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

8 innych produktów w tej samej kategorii: