bi calc+ (aktywator glebowy, min 45% CaO + bakterie Bacillus)
  • bi calc+ (aktywator glebowy, min 45% CaO + bakterie Bacillus)

bi calc+ (aktywator glebowy, min 45% CaO + bakterie Bacillus)

AGRARIUS
33,75 zł brutto
(31,25 zł netto)
Jednostka
  • 25KG
Ilość
Wapno granulowane bi calc+ poprzez regulację poziomu pH gleby w optymalny sposób uruchamia zalegające w glebie mineralne składniki nawozowe (takie jak fosfor, potas, magnez, sód, miedź, cynk, mangan czy żelazo). Dostarcza ponadto niezbędnych substancji stymulujących mikrobiologiczne środowisko gleby (substancje ułatwiające namnażanie mikroorganizmów).

Zastosowano tu w 100% reaktywną formę wapnia węglanowego pochodzenia Jurajskiego o wysokiej zawartości CaCO (93-98%, co stanowi w przeliczeniu min. 45% CaO), odmiany 05 oraz pożyteczne mikroorganizmy z rodzaju Bacillus sp. (koncentracja 200x106 JTK w każdym gramie nawozu) zapewniając unikatowość i innowacyjność produktu.

Wapno granulowane bi calc+, do stosowania we wszystkich rodzajach upraw

Wapno granulowane Bi Calc+ to nawóz wapniowy o wysokiej zawartości wapnia, który jest jednym z najważniejszych składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Wapno Bi Calc+ jest produkowane przez firmę Fertico Polska i jest stosowane w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie jako środek zwiększający pH gleby i poprawiający jej strukturę.

Wapno granulowane Bi Calc+ ma postać drobnych granulek, które są łatwe w stosowaniu i rozpuszczają się w glebie stopniowo, uwalniając wapń przez długi czas. Dzięki temu nawóz ten zapewnia długotrwałe działanie, co pozwala na utrzymanie stabilnego pH gleby oraz poprawę jej struktury, co korzystnie wpływa na rozwój roślin i plonowanie.

Wapno granulowane Bi Calc+ zawiera także mikroelementy, takie jak miedź, mangan, cynk i bor, które wpływają na jakość i wartość odżywczą plonów. Dawkowanie nawozu zależy od rodzaju gleby i wymagań roślin.

Wapno granulowane bi calc+ działa szybko i długofalowo, poprawia odczyn gleby, nie ulega szybkiemu wypłukiwaniu oraz reguluje właściwości buforowe gleby. Wapno bi calc+ jest produktem nowoczesnym, kompleksowym i przeznaczonym do stosowania we wszystkich rodzajach upraw. Wapno granulowane bi calc+ jest wprowadzane do obrotu na podstawie rejestracji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr: 580/19 i jest dopuszczone przez IUNG do stosowania w uprawach ekologicznych nr: NE/503/2019.

Skład wapna granulowanego bi calc+: 

  • węglan wapnia,
  • bakterie z rodzaju Bacillus (subtilis, megaterium i azotofixans),
  • aktywatory funkcji biologicznych.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

16 innych produktów w tej samej kategorii: