Salmag 27-0-0+4MGO+6CAO
  • Niedostępny
  • Salmag 27-0-0+4MGO+6CAO
  • Salmag 27-0-0+4MGO+6CAO

Salmag 27-0-0+4MGO+6CAO

71,28 zł brutto
(66,00 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Salmag 27 standard jest nawozem uniwersalnym nadającym się do każdego rodzaju gleby, szczególnie jednak nadaje się na gleby kwaśne i ubogie w magnez. Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie.

Odznacza się dobrą rozpuszczalnością, dlatego jest łatwo przyswajalny przez rośliny uprawne. Zastosowany na glebach zasadowych lub świeżo wapnowanych wymaga przykrycia glebą przez bronowanie lub spulchnianie międzyrzędowe.

Dzięki optymalnie dobranym składnikom, produkt przeznaczony jest do nawożenia m.in.: rzepaku ozimy, żyto, pszenica ozima i jara, ziemniaków, buraków cukrowych i pastewnych, kukurydzy i użytków zielonych.

Salmag 27 standard, granulowany nawóz azotowy na gleby kwaśne i ubogie w magnez

Salmag to nazwa handlowa nawozu mineralnego wieloskładnikowego, który zawiera 27% azotu w formie amonowej. Oprócz tego, Salmag zawiera 4% tlenku magnezu (MgO) i 6% tlenku wapnia (CaO). Dzięki temu jest to nawóz azotowo-magnezowo-wapniowy, który wpływa na wzrost i rozwój roślin oraz poprawia ich kondycję. Stosowany jest najczęściej w uprawach rolniczych i ogrodniczych.

Saletrzak 27 standard jest granulowanym nawozem azotowym, powstającym poprzez połączenie azotanu amonu z drobno zmielonym dolomitem. Obecność mączki dolomitowej jako wypełniacza redukuje naturalną kwasowość azotu amonowego i wzbogaca nawóz o cenne składniki: wapń i magnez.

3 innych produktów w tej samej kategorii: