Click Premium
  • Click Premium
  • Click Premium
  • Click Premium
  • Click Premium
  • Click Premium
  • Click Premium

  Click Premium

  Sumi Agro
  520,03 zł brutto
  (481,51 zł netto)
  Jednostka
  • 5L
  Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie
  Click Premium jest selektywnym herbicydem o działaniu układowym, zawierającym dwie substancje czynne, które pobierane są zarówno przez liście, jak i korzenie chwastów, hamując ich wzrost i rozwój.

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

  Click Premium

  Herbicyd w postaci koncentratu w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), stosowany nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych oraz dwuliściennych. Środek zawiera dwie substancje czynne o różnym mechanizmie działania: mezotrion (wg HRAC grupa F2- inhibitory biosyntezy karotenoidów) i terbutylazyna (wg HRAC grupa C1 - inhibitory fotosyntezy na poziomie fotosystemu II). Chwasty są niszczone w okresie wschodów oraz po wschodach. Mezotrion powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w roślinach, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści.

  Pierwsze objawy działania widoczne są po 5-7 dniach od wykonania zabiegu. Terbutylazyna w głównej mierze pobierana jest przez korzenie roślin, powodując w pierwszej kolejności chlorozy liści widoczne w szczególności w przestrzeniach między nerwowych, a także na brzegach i wierzchołkach. Często symptomy działania nie są nawet widoczne, gdyż obumieranie chwastów następuje w czasie wschodów. Umiarkowane opady i ciepła pogoda sprzyjają działaniu środka.

  Chwasty wrażliwe: blekot pospolity, bodziszek drobny (zabieg wykonać nie później, niż w stadium liścieni), chwastnica jednostronna (zwalczać do momentu krzewienia z zastosowaniem wyższej z zalecanych dawek), fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, kurzyślad polny, maruna bezwonna, mlecz polny, przetaczniki, przytulia czepna, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest plamisty, rdestówka powojowata, rdest ptasi, rumian polny, samosiewy rzepaku (zabieg wykonać we wczesnych stadiach rozwojowych chwastu), szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny.

  Chwasty odporne: perz właściwy, owies głuchy, mak polny, włośnice.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: