Torero 500 SC
  • Niedostępny
  • Torero 500 SC
  • Torero 500 SC
  • Torero 500 SC

Torero 500 SC

ADAMA
110,98 zł brutto
(102,76 zł netto)
Ilość
Niedostępny
Torero 500 SC to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC).
Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna metamitron zaliczana jest do grupy C1 a substancja czynna etofumesat do grupy N.

Środek pobierany jest poprzez liście i korzenie chwastów. Środek zawiera dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania. Substancja czynna etofumesat zaliczana jest do inhibitorów kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. W roślinie powoduje zahamowanie wzrostu merystemów, opóźnia podziały komórek, ogranicza wytwarzanie wosku kutykularnego. Substancja czynna metamitron powoduje zaburzenia procesy fotosyntezy. Objawami jej działania jest chloroza liści i zahamowany wzrost całej rośliny co prowadzi do zamierania całej rośliny. Środek najskuteczniej niszczy chwasty od fazy kiełkowania do fazy liścieni.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.
Herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie. Środek pobierany jest poprzez liście i korzenie chwastów. Środek zawiera dwie substancje czynne o odmiennym mechanizmie działania. Substancja czynna etofumesat zaliczana jest do inhibitorów kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. W roślinie powoduje zahamowanie wzrostu merystemów, opóźnia podziały komórek, ogranicza wytwarzanie wosku kutykularnego. Substancja czynna metamitron powoduje zaburzenia procesy fotosyntezy. Objawami jej działania jest chloroza liści i zahamowany wzrost całej rośliny co prowadzi do zamierania całej rośliny. Środek najskuteczniej niszczy chwasty od fazy kiełkowania do fazy liścieni. Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, mlecz zwyczajny, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest plamisty, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tobołki polne. Chwasty średniowrażliwe: dymnica pospolita, fiołek polny (gatunek wrażliwy przy stosowaniu środka łącznie z adjuwantem), gorczyca polna, tasznik pospolity. Chwasty średnioodporne: chwastnica jednostronna, rdestówka powojowata (obydwa gatunki wrażliwe przy stosowaniu środka łącznie z adiuwantem), rdest ptasi. Chwasty odporne: owies głuchy.

8 innych produktów w tej samej kategorii: