Grando
  • Promocja!
  • Brak w magazynie
  • Grando
  • Grando
  • Grando
  • Grando
  • Grando
  • Grando
  • Grando

Grando

UPL
470,77 zł brutto
(435,90 zł netto)
Ilość
Brak w magazynie
Grando to herbicyd selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej (WG). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna triflusulfuron metylowy zaliczana jest do grupy 2 (dawniej grupa B).

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Grando

Najskuteczniej działa na intensywnie rosnące chwasty od wschodów do początku fazy dwóch liści właściwych. Środek zawiera substancję czynną zaliczaną do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS), co prowadzi do blokowania biosyntezy aminokwasów rozgałęzionych, a tym samym do zaburzeń w biosyntezie białek, co prowadzi do zahamowania wielu procesów życiowych, w tym głównie do zahamowania podziału komórek w tkankach merystematycznych powodując inhibicję wzrostu pędów i korzeni, a tym samym wstrzymując wzrost i rozwój chwastów.

Środek pobierany jest głównie przez liście i szybko przemieszczany w roślinie. Objawy dzi ałania takie jak przejaśnienia, żółknięcie, nekrozy, a dalej brązowienie liści wrażliwych chwastów występują w ciągu kilku dni. Ciepło i odpowiednia ilość wilgoci w glebie wpływają korzystnie na działanie środka. W czasie suszy lub chłodów środek działa wolniej. Najskuteczniej działa na intensywnie rosnące chwasty od wschodów do początku fazy dwóch liści właściwych.

Chwasty wrażliwe: fiołek polny, maruna bezwonna, przytulia czepna, rumianek pospolity.

Chwasty średniowrażliwe: rdestówka powojowata. Chwasty średnioodporne: gwiazdnica pospolita.

8 innych produktów w tej samej kategorii: