Butisan 500 SC
  • Butisan 500 SC
  • Butisan 500 SC

Butisan 500 SC

BASF
110,20 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 107,07 zł
Jednostka
  • 5L
  • 1L
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka w 24 godziny
Herbicyd Butisan 500 SC to środek w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym.

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.

Butisan 500 SC

jest nieselektywnym herbicydem o działaniu układowym. Środek pobierany jest poprzez korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty po wschodach do fazy pierwszej pary liści.

Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, psianka czarna, rdest powojowy, rumianek pospolity, skrytek polny, starzec zwyczajny, szarłat szorstki, wiechlina roczna.

Chwasty średnio wrażliwe: komosa biała, mak polny, mlecz polny, niezapominajka polna, rumian polny, przetacznik rolny, wyczyniec polny, stulicha psia, tasznik pospolity.

Chwasty średnio odporne: przytulia czepna.

Chwasty odporne: fiołek polny.

STOSOWANIE ŚRODKA


Rzepak ozimy
Termin stosowania: środek stosować jeden raz w sezonie uprawy rzepaku w jednym z dwóch terminów:
a) bezpośrednio po siewie rzepaku (BBCH 00-09), na wilgotną i starannie uprawioną (bez grud) glebę.
lub
b) powschodowo (jesienią), gdy rośliny rzepaku mają co najmniej w pełni rozwinięte liścienie (BBCH 10-18) a chwasty znajdują się w fazie liścieni do fazy dwóch liści.

Uwaga: Nasiona rzepaku wysiewać na jednakową głębokość i dokładnie przykryć ziemią.
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym - 1
Zalecana ilość wody: 100-400 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
hotfarm.pl Reviews with ekomi-pl.com

16 innych produktów w tej samej kategorii: